Laba pārvaldība ir salīdzinoši jauns koncepts un tai nav precīzas definīcijas. Lai arī pasaulē ir atrodami daudzi pārvaldības jēdziena skaidrojumi un interpretācijas (piemēram, pārvaldības jēdziens attiecas uz procesu, kuru veic organizācija, lai nodrošinātu, ka tās mērķi un stratēģija tiek izpildīti efektīvi, ietverot sevī resursu plānošanu, organizēšanu, vadīšanu un kontroli, lai sasniegtu mērķus un nodrošinātu organizācijas ilgtspēju. Pārvaldība ietver arī lēmumu pieņemšanas procesus, sadarbību starp dažādiem departamentiem un personālu, kā arī risku analīzi un vadību) tomēr šī pretrunīgā un daudzšķautņainā jēdziena būtība ir ļoti vienkārša – katram indivīdam un organizācijai izpildīt savus pienākumus labi un kvalitatīvi.
Tiesību telpā labas pārvaldības princips nozīmē kopīgo administratīvo tiesību principu ievērošanu un tas nozīmē, ka arī Latvijai, īstenojot gan Eiropas Savienības, gan nacionālās tiesības, šāda nostādne ir saistoša.
Labas pārvaldības princips ir konstitucionāls vispārējais tiesību princips, kas netieši ietverts Latvijas Republikas Satversmē un ir atzīts par Eiropas Savienības pamattiesību. Labas pārvaldības princips veidojies no dabisko tiesību izpratnes, un tā jēga ir taisnīguma nodrošināšanā, radušos zaudējumu atlīdzināšanā vai iepriekšējā (pirms labas pārvaldības principa pārkāpuma) stāvokļa atjaunošanā. …