-
Komunikācijas faktori - žesti
Pacelts īkšķis
Šis žests radies Senajā Romā gladiatoru cīņu laikā, kad tika norādīts, kurš dzīvos un kurš mirs. Uz augšu pacelts īkšķis nozīmēja atļauju saglabāt dzīvību. Žesta pozitīvā nozīme Eiropā saglabājusies arī mūsdienās, nereti to lieto , lai nostopētu mašīnu. Sardīnijā tas nozīmē ''esmu pieēdies līdz nejēgai'', savukārt, ja pacelto īkšķi kustināsiet, Krievijā, Āfrikā, Austrālijā, Tuvo Austrumu un Vidusjūras valstīs adresātam sūtīsiet neķītru apvainojumu.
Žests: atnāc!
Šo žestu lieto ne vien Latvijā, bet gan daudz kur visā pasaulē. Taču Āzijā, šī rādītājpirksta kustība nozīmē, ka neesi gaidīts. Ja Jūs to darītu Filipīnās, jūs varētu arestēt.
Skatīšanās pulkstenī
Lielākajā daļā valstu, izpildot šādu žestu, tas norādīs uz to, ka esi steigā vai drīz Tev kaut kur ir jābūt.
Tomēr Tuvajos Austrumos saruna parasti ir radīta dabiski, kas nozīmē, ka ir ļoti nepieklājīgi sarunas vidū skatīties savā pulkstenī. Arābu kultūrā, tiklīdz ir sākusies komunikācija, tai ir «jāpaņem savs laiks».
…
Rokas žesti var palīdzēt jums aprakstīt to, par ko jūs runājat, gan burtiski (piemēram, kad runājat par apļa zīmēšanu, jūs varat pārvietot apli ar roku), gan metaforiski (piemēram, jūs varētu ar roku kustināt apli, sakot “visi ”) Rokas žesti var palīdzēt norādīt uz cilvēkiem un lietām jūsu apkārtnē (piemēram, norādot uz objektu, kamēr jūs sakāt “paskatieties uz to”). Rokas žesti var palīdzēt pievienot uzsvaru un struktūru sarunājoties (piem., Skaitļu rādīšana, kad skaitāt, “1, 2, 3…”) Rokas žesti sniedz norādes par jūsu emocionālo stāvokli. Šie žesti ne vienmēr ir saistīti ar jūsu teikto (piemēram, vai esat pārliecināts ?, vai jūs melojat ?, vai jūs uztraucaties?) Attēlo ar žestiem: Kaulu «krakšķināšanu»; Nagu graušanu; Rokas kasīšanu.
