-
Pārdomas par cilvēka uzvedību, personības izmaiņām pie mainītas apkārtējās vides un tā sekas
Bezmaksas!
Citā gadījumā, kāds, uz kuru bērnībā par pieļautām kļūdām, ir bļauts var turpmāk baidīties no jebkādas rīcības vispār, ar motivāciju-nesaņemt sodu par kļūdu, kuru, iespējams, viņš pat nepieļautu darbojoties.
Cilvēku vairums ātri pielāgojās jauniem apstākļiem, aizmirstot iepriekšējos, ja pašreizējie ir labāki, tas noved pie empātijas trūkuma, neatkarīgi no tā vai tas ir apzināti vai nē. Tas ir viens no izskaidrojumiem, kādēļ cilvēks var noteiktos apstākļos rīkoties pilnīgi atšķirīgi no tā, kā pats uzskatījis kaut kad senāk.
Neviens nav ideāls un katra ideāls ir atšķirīgs. Tikai maksimāli iepazīstot sevi un citus, apgūstot pētījumus un literatūru, ir iespējams sasniegt pietiekami emocionālās un parastās inteliģences līmeni, kas ļauj dzīvot savu dzīvi, maksimāli pietuvinoties ideālaja, vienmēr atceroties, ka robeža starp sevis un apkārtējo pazīšana, un, manipulāciju savās interesēs ir pat pārāk šaura un smalka, tādēļ vienmēr pirms jebkādas rīcības jāizvērtē tas vai tā tiešām nepieciešama. Vai varbūt tomēr nē? Varbūt vieglāk pazaudēt empātiju kā tādu un rīkoties pēc iespējas egoistisku motīvu vadītam?
…
Visvariāk pie cilvēku uzvedības maiņas pie mainītiem apstākļiem būtu jāvērš uzmanība tieši uz cilvēka psiholoģisko raksturojumu pirms šīm apkārtējās vides izmaiņām, procesiem, kas norisinās pielāgojoties jaunajiem apstākļiem, kā arī sekām, kas novērtējamas tikai pēc tam, un, pie tam, vērtējamas ilglā laika periodā. Pirmajā variācijā, cilvēks nonāk vidē, kura ir tam nelabvēlīgāka kā tā, pie kuras pierasts. Šajā gadījumā analizējot cilvēka uzvedību pie šiem apstākļiem, lai pat paredzētu cilvēka rīcību, kas pretēji simtprocntīgais tā kontrolei, ir iespējams, nepieciešams noteikt šā cilvēka tipu, ko profesionālis parasti varēs noteikt jau redzot cilvēku dažas minūtes, respektīvi, jānosaka-melanholiķis, holeriķis, flegmatiķis vai sangviniķis. Vairumā gadījumu jebkurš ir divu vai pat trīs tipu sajaukums, bet dominējošais tomēr ir viens. Pie nelabvēlīgiem apstākļiem katrs no tipiem reaģēs savādāk. Daļa pakļausies ļoti ātri, daļa pretosies, vēl daļa izrādīs agresijas pazīmes, kāds noslēgsies sevī. Jo labāk ir pazīstams cilvēks, jo vieglāk paredzēt viņa uzvedību, domāšanu, pat noteikt aptuveno laiku katrai no emociju izpausmēm.
