-
Ieguvumi un zaudējumi no integrācijas Eiropas Savienībā
Referāts4 Ekonomika, Starptautiskās organizācijas, Uzņēmējdarbība
Ieguvumi no integrācija ES
1) ES atbalsts Latvijas tautsaimniecības attīstībai: Latvijai ir bijuši pieejami gan ES, gan Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) valstu finanšu līdzekļi. Šis finansējums investēts tādās svarīgās tautsaimniecības nozarēs kā izglītība un zinātne, vide, lauksaimniecība un lauku attīstība, inovācijas.
No budžeta viedokļa raugoties, Latvijai dalība ES no 2004.-2007.gadam ir sniegusi 739,6 miljonus latu lielu finansiālu stimulu ekonomikas attīstībai. No 2004. līdz 2006.gadam Latvijai pieejamais ES struktūrfondu finansējums ir bijis vairāk nekā 439 miljoni latu vispārējā valsts labklājības līmeņa celšanai un konkrētu nozaru attīstībai.
Īsi pēc iestāšanās ES Latvijai bija nepieciešams aktīvi iesaistīties sarunās par ES daudzgadu budžeta 2007. – 2013. gadam veidošanu.
Salīdzinot ES fondu atbalsta novirzīšanu pa Latvijas reģioniem, absolūtos skaitļos vislielākais atbalsts paredzēts Rīgas attīstībai.
Dalība ES dod iespēju ārkārtas apstākļos saņemt steidzami nepieciešamo palīdzību situācijas stabilizēšanai. (piemērs) budžeta deficīta segšanai, pārvalstu neatliekamā medicīniskā palīdzība sadarbības starp glābšanas dienestiem.…
Eiropas Savienība (ES) ir 27 Eiropas valstu ekonomiska un politiska apvienība, kuras mērķis ir ekonomiskās un sociālās labklājības, stabilitātes un drošības nodrošināšana tās dalībvalstu iedzīvotājiem, kā arī līdzdalība starptautiskās norisēs. ES darbojas uz valstu starpā noslēgtu līgumu pamata. Es ir demokrātisku Eiropas valstu apvienība. Eiro zona ir 16 Eiropas Savienības Eiropas Ekonomikas un monetārā savienības dalībvalstis, kuras pēc noteiktu kritēriju izpildīšanas ir pieņēmušas eiro, kā vienīgo likumīgo maksāšanas līdzekli savas valsts teritorijā. ES atbalsts Latvijas tautsaimniecības attīstībai: Latvijai ir bijuši pieejami gan ES, gan Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) valstu finanšu līdzekļi. Šis finansējums investēts tādās svarīgās tautsaimniecības nozarēs kā izglītība un zinātne, vide, lauksaimniecība un lauku attīstība, inovācijas.
