8. A)Kas ir jauna darbinieka adaptācija un kā tā norisinās. Ar ko atšķiras jaunajam darbiniekam organizēts adaptācijas laiks no neorganizēta.
B) Kāda ir darba izpildes novērtēšanas procesa īstenošanas secība?
A) Adaptācijas mērķis–saīsināt pielāgošanās un iestrādes laiku, lai organizācija varētu pēc iespējas ātrāk un pilnvērtīgāk sākt izmantot darbinieka zināšanas un prasmes, palīdzēt darbiniekam būt apmierinātam ar izvēli un darbību.
Adaptācija: pielāgošanās jaunai situācijai, prasībām, noteiktiem apstākļiem, kas patstāvīgi mijiedarbojas ar negatīvo (nelabvēlīgo) faktoru pārvarēšanu saistītu piemērošanos videi (organizācijai, darbam).
Adaptācijas uzdevums-pēc iespējas īsākā laikā iekļaut darbinieku organizācijas komandā, izmantojot viņa zināšanas, pieredzi. Adaptācijas procesam jābūt skaidri organizētam, lai nerastos neformālā ceļā iegūts nepareizs priekšstats vai kļūmīga attieksme.
Adaptācijai izmanto sekojošo:
1.Vispārējās informācijas sniegšanu par organizāciju;
2.Informācijas sniegšanu par organizācijas vēsturi, filozofiju, mērķiem, kultūru, darbības politiku un produkciju/pakalpojumiem;
3.Detalizētas informācijas sniegšanu par darbinieka vietu organizācijas struktūrā un uzdevumiem organizācijā (struktūrvienībā);
4.Pirmās darba dienas pasākumus, ievadīšanu darbā, iepazīstināšanu ar darba biedriem, apsveikšanu, darba vietas (tehnoloģiju un iekārtu) ierādīšanu.
…
Kopā 5 uzdevumi. .....Raksturīgo pazīmju motivēšanas teorija- Šī teorija paredz, ka katrs cilvēks pats analizē savu personīgo rīcību, lai noteiktu sev raksturīgās motivēšanas pazīmes. Pēc uzvedības pētīšanas cilvēks lemj par iekšējām un ārējām raksturīgām motivēšanas pazīmēm. Pēc uzvedības pētīšanas cilvēks lemj par iekšējām un ārējām pazīmēm. Atkarībā no lēmuma par pazīmes prioritāti cilvēks attiecīgi rīkojas nākotnē, dodot priekšroku iekšējām (piemēram, darba saturs, pilnvaras) vai ārējām (piemēram, naudas atalgojums, ceļojumi uz ārzemēm) pazīmēm.....
Atbildes uz 3.4.6.7.8.jautājumu.
