-
Starpkultūru dialogi
Mana tēma ir „Starpkultūru dialogi”. Šo tēmu izvēlējos tāpēc, ka tā ir bijusi svarīga, vēl joprojām ir un tas nemainīsies, jo nekad nebūs tā, ka visiem cilvēkiem viss patiktu. Bet šī ir tēma, kurai ir ļoti daudz viedokļu un arī man tie interesē, tāpēc mēģināšu izteikt arī savu viedokli un to, ko zinu par šo tēmu. Es īsumā pastāstīšu par reliģiju atšķirību, to, ka mēs viens otru nepieņemam. Par to, ko varētu darīt lietas labā. Par kultūršoku un tā piemēriem, kā arī par rasēm un seksuālajām minoritātēm.
Pati no sākuma šo tēmas nosaukumu „Starpkulūru dialogi” nemaz nesapratu, bet tad, aizbraucot uz Ādažu vidusskolu, kur notika Starpkulūru dialogi Eiropas klubiem (es biju viena no 4 cilvēkiem, kura devās uz turieni no mūsu – Salas vidusskolas Eiropas kluba „ES Sveiks!”), šo nosaukumu sapratu. Mums notika dažādas konferences un grupu darbi, kā arī izklaides, kas saistītas ar šo tēmu.…
Nedaudz pastāstīšu kā šis viss sākās tieši te – Latvijā. Kā pirmo es gribētu minēt laika posmu, kad tagadējās Latvijas teritorijā bija apmetušās baltu ciltis, kas uz patstāvīgu dzīvi ieradās aptuveni pirms 11 tūkstošiem gadu. Kā jau katrām tā laika ciltīm bija sava ticība kaut kam, kas spēja dot cerību attīstībai un labākai dzīvei. Kā lasām latviešu tautas dziesmās un teikās, tad tie, kam ticējuši senie latvieši ir bijušas vairākas dievības – Māra, Pērkons u.c. Taču laikam virzoties uz priekšu un attīstoties cilvēcei, attīstījās arī ticība augstākam spēkam - Dievam, kam tic arī mūsdienās. Kristietības idejai nostiprinoties un kļūstot par Romas impērijas galveno reliģiju, kā arī izplatoties aizvien tālāk Eiropā, kas tika attīstīta ar Krusta karu palīdzību, šī reliģijas padošana tālāk sasniedza arī tagadējās Baltijas valstis un tās baltu un somugru tautas. Tā aizsākās kristietības ieviešana Baltijas teritorijā ar viltu un zobenu. Šeit tika realizēta 10 baušļu politika – Tev nebūs citu Dievu mīlēt, tāpēc arī baltu tautas, kuras ticēja Laimai, Pērkonam, Mārai un vēl dažām dievībām bija spiestas izvēlēties – pieņemt katoļu ticību, vai tik tur par uz vietas nogalinātam.
