-
Uzņēmuma "P" jaunā produkta virzīšana tirgū
SECINĀJUMI UN PRIEKŠLIKUMI
Secinājumi
1. Farmācijas tirgū visus produktus iedala divos veidos: jaunie- oriģinālie un ģenēriskie vai patentbrīvie medikamenti. Vadoties no produktu klasifikācijas mārketinga izpratnē, kompānijas „P” jaunais produkts „Eliquis” tiek klasificēts kā oriģināls produkts- produkts, kas līdz šim tirgū vispār nav bijis.
2. Pirms ienākšanas tirgū jaunie oriģinālie produkti farmācijā, arī „Eliquis”, iziet vairākas klīnisko izmeklējumu stadijas, kas ilgst 10 gadus. To izstrāde saistās ar ļoti augstu risku un lielām izmaksām pētniecības procesā. „Eliquis” ir ļoti dārgs produkts un tā virzīšanai tirgū ir augsta riska pakāpe un būtiskas vadīšanas problēmas.
3. „Eliquis” virzīšanai tirgū tiek izmantoti visi elementi: reklāma, tiešā pārdošana, pārdošanas veicināšana un netiešā reklāma, jeb sabiedriskās domas ietekmēšana.
4. Jaunais produkts „Eliquis” ir recepšu medikaments, tāpēc tā virzībai tirgū pastāv ierobežojumi saskaņā ar LR MK NA prasībām.
5. Reklāma publiskajā telpā jaunajam produktam „Eliquis” nav atļauta, tāpēc pacients pats nevar izdarīt izvēli to iegādāties. Lēmumu par „Eliquis” nozīmēšanu pacientam pieņem ārsts, tāpēc viņš primāri ir tas, kurš to atzīs vai nē un tikai sekundāri– pacients pats, izjūtot veselības uzlabojumu. Pacients jauno produktu var iegādāties aptiekā, uzrādot recepti. Procesā iesaistīts vēl viens starpnieks– farmaceits.
6. Visefektīvākā ir tiešā pārdošana, kas tiek realizēta ar starpniekiem- ārstiem un farmaceitiem. Tiešās pārdošanas izmaksas ir ļoti augstas, bet vēršoties tieši pie konkrēta ārsta, komunikācija ir tieša, ir iespēja noskaidrot ārsta viedokli un šaubas, reakcija ir redzama uzreiz. Kā papildinošais faktors, kas palīdz „Eliquis” virzīšanu tirgū ir pārdošanas veicināšana, nodrošinot ārstiem bezmaksas paraugus pacientiem terapijas uzsākšanai. Drošības sajūta, ka medikaments ir efektīvs un panesamība laba, palīdz viņam būt motivētam pirkt „Eliquis” pašam par savu naudu.
…
Kursa darba struktūra: darbs sastāv no 2 nodaļām. Pirmajai nodaļai ir 3 apakšnodaļas, otrajai nodaļai ir 4 apakšnodaļas. 1. nodaļā autore veikusi mārketinga nozares literatūras avotu teorētisku apskatu, izzinot jauna produkta būtību un tā virzīšanas tirgū teorētiskos aspektus un elementus- reklāma, tiešā pārdošana, pārdošanas veicināšana un netiešā reklāma un aprakstījusi jaunu farmācijas produktu virzīšanas tirgū specifiku. Tā kā darbā analizējamais produkts ir medikaments, autore izzinājusi LR pastāvošos noteikumus un ierobežojumus šādu produktu virzīšanai tirgū. 2. nodaļā raksturots uzņēmums, kas virza jauno produktu tirgū, tā struktūra un personāls, veikta uzņēmuma SVID analīze, aprakstīts jaunais produkts un elementu kopums tā virzīšanai tirgū, sevišķi izceļot sabiedriskās domas ietekmēšanas nozīmi. Nobeigumā izdarīti secinājumi par farmācijas produkta virzīšanas tirgū specifiku un doti priekšlikumi par „P” jaunā produkta tirgū virzīšanas piemērotākajiem pasākumiem.
