-
Komersantu veidi
Secinājumi
Komercdarbība un saimnieciskā darbība ir labi veidi kā nodrošināt savu nākotni. Jāatzīst gan, ka Latvijas valsts, atšķirībā no citām valstīm, nevēlas atbalstīt komersantus un viņu darbību, uzskatīdama tos par zagļiem un blēžiem. Kaut gan tieši uzņēmējs jeb komersants rada jaunas darbavietas, tādējādi mazinot valstī bezdarbu un apmierinot sabiedriskās vajadzības. Kā arī maksājot nodokļus valstij palielina valsts budžeta ienākuma daļu. Manuprāt, tieši otrādi, valstij vajadzētu atbalstīt to, ka komercdarbība un saimnieciskā darbība valstī attīstās, jo no tā arī valsts gūst labumu.
Komercdarbība pati savā būtībā ir ļoti riskanta nozare. Uzsākot komercdarbību, gandrīz katrs uzņēmējs saskaras ar riska iespējām. Tomēr vislielāko risku uzņemas jaunie komersanti, kuriem nav lielas pieredzes vai vispār tādas nav. Šādi uzņēmēji visbiežāk nenovērtē riska bīstamības pakāpi. Toties nebūt nav neiespējami „sadzīvot” ar šiem visnotaļ nelabvēlīgajiem apstākļiem un pat izmantot tos savā labā, lai veicinātu sava uzņēmums attīstību uz citu uzņēmuma fona.
Komerclikums ir galvenais LR spēkā esošais likums, kas regulē komercdarbību mūsu valstī – kapitālsabiedrību (sabiedrību ar ierobežotu atbildību, akciju sabiedrību), individuālo komersantu un pilnsabiedrību dibināšanas, pārvaldes, likvidācijas un reorganizācijas kārtību, kā arī citus ar komercdarbību saistītus jautājumus. Komerclikums paredz atbildību par nepatiesu ziņu sniegšanu.
…
Komercdarbība – atklāta darbība, kuras mērķis ir peļņas iegūšana, ražojot preces vai sniedzot pakalpojumus, ko veic komersants. Komercdarbības veikšanā praksē visbiežāk tiek lietoti likumi, Ministru kabineta noteikumi, Valsts ieņēmumu dienesta un citu valsts institūciju skaidrojumi un norādījumi. Lielākajai daļai komersantu jāievēro nodokļu, darba tiesību un komercdarbību regulējošie normatīvie akti, valsts un pašvaldību institūciju lēmumi, noteikumi un instrukcijas. Valsts regulē komercdarbību ar ekonomiskām un administratīvām metodēm. Ekonomiskās metodes ir saistītas ar izdevīgumu vai neizdevīgumu, tas stimulē vai samazina uzņēmēja motivāciju. Administratīvās metodes ir dažādi aizliegumi, priekšraksti, noteikumi, kas ir obligāti.
