-
Horeogrāfiskās apdares "Auzu dancis" apraksts
UZNĀCIENS /1. pants/
(1.-16. takts; 1. zīmējums)
1. – 3.t. – pirmie no dibenplāna kreisajām kulisēm uznāk 4 puiši vijas satvērienā sākot ar labo kāju, izpildot 6 palēciena soļus, skats uz priekšu. Ved 1. puisis un virzās pa diagonāli uz skatuves centru.
4.t. – 3 piesitieni, nedaudz pieliecoties, galva pagriezta virzienā uz kulisēm, kur ir meitas. Pa 4 taktīm puišiem jānonāk diagonālē līdz skatuves centram. Pēc tam puiši pagriežas ar muguru pret skatītājiem, kreiso plecu vērstu uz skatuves dibenplāna kreiso stūri (no kurienes uznāca)
5. – 8.t. – nākamie 4 puiši atkārto 1. – 4. takts darbības, iznākot no dibenplāna labajām kulisēm, sākot ar kreiso kāju, beigās pagriežoties ar muguru pret skatītājiem, labo plecu vērstu uz skatuves dibenplāna labo stūri. Tikmēr pirmie 4 puiši atkārto 1. – 4. takts darbības uz vietas, atlaižot rokas un ieliekot tās sānos, skats vērsts uz meitām kulisēs.
9. – 11.t. – no dibenplāna kreisajām kulisēm uznāk 4 meitas, sākot ar labo kāju, izpildot 3 polkas soļus, rokas sānos, uz katru takts sākumu grozot auguma augšdaļu uz vieniem uz otriem sāniem. Ved 1. meita un virzās kā vijā gar vienu, gar otru puisi, skats uz puišiem. Tikmēr visi 8 puiši izpilda 1. kustību sākot ar labo kāju, skats uz meitām.
…
AUZU DANCIS Deja 4. – 5. klases vecuma grupai 8 pāriem Horeogrāfiskās apdares veidotāja un apraksta autore – Līva Anna Valdheima. „Auzu danča” apdare veidota pēc etnogrāfiskās dejas „Auzu deja”, kuru pierakstījis J. Stumbris. Tā dejota Krustpils apkārtnē, dziedot tautasdziesmu „Sijā auzas tautu meita” Mūzika: „Sijā auzas tautu meita” (tautasdziesma). Mūzikai ir 1 daļa – pantu mūzika. Taktsmērs – 2/4. Viens pants - 16 taktis: 1. – 4. takts x2, 9. – 12. takts x2 Dejas ievads: vispirms iznesīgs puišu, pēc tam „lielīgs” meitu uznāciens ar mūzikas pirmo pantu. Dejas beigas: sajūgšanās satvērienā iedejo skatuves dibenplāna labajās kulisēs. Deju nobeidz ar pēdējā panta pēdējām 8 taktīm. Dejai ir uznāciens un 4 gājieni. Uznāciens un viens gājiens sastāv no viena panta (16 taktīm). Dejas pamatā ir polkas, palēciena, teciņus, skrējiena solis. Dejotāju sākuma stāvoklis pirms uznāciena: skatuves dibenplāna kreisajās (4 pāri) un labajās (4 pāri) kulisēs visi puiši sastājas vienā rindā viens aiz otra, tāpat arī visas meitas sastājas vienā rindā viena aiz otras tā, lai varētu uznākt diagonāli uz skatuves centru.
Zīmējumu nav.
