-
Apsildes sistēmas un to aprēķins
Nr. | Sadaļas nosaukums | Lpp. |
IEVADS | 3 | |
1. | APRAKSTA DAĻA.Mājas apsildē izmantojamo energoresursu un apkures katlu raksturojums un salīdzinājums | 4 |
2.1. | Cietie kurināmie | 5 |
2.1.1. | Malka | 5 |
2.1.2. | Kokskaidu granulas un kokskaidu briketes | 6 |
2.2. | Gāzveida kurināmie | 8 |
2.2.1. | Apkure ar sasķidrināto gāzi | 8 |
2.2.2. | Apsilde ar dabasgāzi | 9 |
2.3. | Apsildes katli | 11 |
2.3.1. | Cietā kurināmā katli | 11 |
2.3.2. | Gāzes apkures katli | 12 |
2.4. | Dažāda veida kurināmo un katlu salīdzinājums | 13 |
SECINĀJUMI | 15 | |
IZMANTOTĀ LITERATŪRA | 16 | |
3. | APRĒĶINU DAĻA | 17 |
3.1. | Hidrauliskais aprēķins | 17 |
3.2. | Sildkermeņa parametru aprēķins | 19 |
3.3. | Sildķermeņu jaudas izvēle | 22 |
3) Sašķidrinātās gāzes apkure ir pilnībā automatizējama apkure, taču tai ir dārgas ierīkošanas izmaksas. Sašķidrināta gāze sadeg tīri, bez kaitīgo izmešu vai pelnu veidošanas. Gāzes katliem ir visaugstākā efektivitāte, kas sasniedz pat 99%. To var ierīkot praktiski jebkurā pagalmā, jebkurā Latvijas vietā. Lielākais trūkums ir augstās ierīkošanas izmaksas, un tas, ka gāze ir dārgāka par vietējās izcelsmes kurināmajiem(malku, granulām, šķeldu).
4) Dabasgāzes apkure ir pilnībā automatizējama apsildes sistēma ar augstāko efektivitāti. Dabasgāze līdzīgi kā sašķidrināta gāze sadeg tīri, bez kaitīgiem izmešiem un pelniem.Taču lielākais trūkums ir, lai lietotu šo apkures sistēmu, ir jābūt pieslēgumam publiskājām gāzes vadam.
SECINĀJUMI
1. Cilvēki izvēlas apsildes sistēmas pēc diviem faktoriem: cenas un komforta. Katrs cilvēks subjektīvi izvēlas, kurš no faktoriem viņam ir svarīgāks. Ja cilvēkam atļauj finanses, tad viņš visticamāk izvēlēsies apkuries sistēmu, kuri viegli automatizēt, lai tā nesagādātu daudz rūpju.
2. Pilnīgu automatizāciju ir iespējams iegūt ar dabasāzes apsildes iekārtu. Ir iespējams regulēt apkures režīma iestatīšanu, atkarībā no diennakts stundas, āra gaisa temperatūras.
3. Par visekoloģiskāku apsildes siltēmu tiek uzskatīta malka, jo koks ir atjaunojamais enerģijas resurss. Arī malkas katlu piedāvājums tirgū ir liels, parasti tie ir ražoti no tērauda vai čuguna.
…
Kursa darbs mācību priekšmetā”Apsildes sistēmu ekspluatācija” kurā tiek aprakstīts apsildes sistēmu veidu un otrā daļā tiek aprēķināts reāls piemērs.
Darbā ir gramatikas kļūdas.
