-
Saskarsme ar apkārtējiem, analīze
Saskarsmes pamatnoteikums ir veidot partnerattiecības, iegūt informāciju un veidot attiecības tālāk. Pēc manām domām mēs varam mijiedarboties ar visu un visiem, sākot ar sevi un beidzot ar rakstītu vēstuli Prezidenta kungam. Bet tas viss ir atkarīgs arī no veida kā tu sevi prezentē, jo dzīvam cilvēkam nevar būt tikai labās īpašības, jāsadzīvo arī ar sliktajām.
Saskarsme ir visās dzīves situācijās – uz ielas, veikalā, mājas vai skolā. Man nav iespēju no tās izbēgt, jo galu galā, kaut viena melnā istabā, bet tomēr ar savām domā un atmiņām kopā.
Pateicoties šai esejai es uzzināju kas ir saskarsme un veicu sevis analīzi. Ir pietiekami daudz sliktu īpašību, kas man traucē, bet ne mazāk labu. Pats grūtākais bija atzīt, ka tieši šī īpašības ir tās spēcīgākās, lai veidotu saskarsmi. Arī sliktās lika padomāt ko mainīt. Bet pie visa es tomēr esmu ar pozitīvu domāšanu un neļaujos, lai mani nomāc neizdevušās dzīves situācijas. Un vislielākais atzinums no manis, ko ieguvu no saskarsmes – Galvenais cilvēks uz pasaules ir tas, kurš atrodas jums priekšā!
…
Saskarsme saukta arī par komunikāciju, sazināšanos, saziņas un savstarpējiem sakariem, ir domu vai jūtu apmaiņa staro diviem vai vairāk cilvēkiem. Saziņai parasti tiek izmantota runa un žesti. Cilvēku sarunas verbāli vai neverbāli tiek saukta par savstarpēju mijiedarbību. Cilvēku savstarpējās attiecības ir ļoti svarīgas, jo mēs esam vajadzīgi citiem un tik pat ļoti citi ir nepieciešami mūsu dzīvēs. Kad mēs veidojam saskarsi ar citiem cilvēkiem visi sazināšanās veidi ir svarīgi, jo pat mūsu klusēšana var sniegt informāciju par mums, bet kāda būs atbildes reakciju uz to zināt nevaram. Lai novērtēju saskarsmes svarīgumu vajag apsēsties un padomāt, kas notiktu tad, ja cilvēki pārstātu komunicēt viens ar otru? Saskarsmi var saukt par neaizvietojamu mūsu dzīves daļu, kura mūs ir pavadījusi jau no dzimšanas brīža.
