Vissarežģīts uzdevums ir radīt labvēlīgu gaisotni investīcijām. Valsts stratēģijas tiešais uzdevums ir visnotaļ sekmēt IKP pieaugumu. Tas panākums, sekmējot privāto patēriņu, valsts patēriņu, investīcijas, tīrā eksporta pieaugums. Sevišķa loma ir multiplikācijas procesiem, ķēdes reakcijai ekonomikā, ko izraisa investīcijas. Latvijā jāstimulē gan investīcijas, gan investīcijas, gan mērķtiecīgi valstiski jāregulē naudas daudzums, naudas piedāvājums. Latvijā ir liela inflācija, tas nozīme, ka pieprasījums atpalika no piedāvājuma. Latvijā iestājās un joprojām turpinās izmaksu inflācijas ēra. Nemitīgi aug tarifi, nodokļi, citas izmaksas. Lai līdzsvarotu koppieprasījumu un koppiedāvājumu, jāpalielina naudas piedāvājums, lai šādi stimulētu pieprasījumu.2
Latvijā galvenā īpatnība ir tā, ka pāreja no komandekonomikas uz tirgus ekonomiku, iesaistīšanās starptautiskās ekonomikas struktūrās nav iespējama bez valsts aktīvas regulējošās iedarbības.
1. Komandekonomikas sociāli ekonomisko attiecību un attiecīgo mehānismu salaušana, veco „spēles noteikumu” atcelšana.
2. Valstij izsakot valdošo politisko spēku izpratni un gribu, jābūt reizē jaunās tirgus ekonomikas arhitektam un celtniekam.
3. Tikai valsts spēj veidot tirgus ekonomikas tiesiskos pamatus.
4. Valsts tiešais uzdevums ir izstrādāt privatizācijas un denacionalizācijas mehānismu.
5. Valstij, pašvaldībām jāpārvalda to īpašumā esošie objekti, tie jāsagatavo privatizācijai.
6. Valstij, ir jāizstrādā tirgus ekonomikas attīstības stratēģija.
7. Tirgus mehānisms, konkurence veicina monopolu un oligopolu veidošanos.
…
Laikā periodā risināmie jautājumi ir tik specifiski, pagātnes mantojums, tik cieši iesakņojies sociāli ekonomiskajās attiecībās un cilvēku apziņā, ka arī valstij jārisina visai specifiski uzdevumi, kas gaužām sveši ir attīstītā un tradīcijām bagātā tirgus ekonomikas zemē. Valsts ekonomiskās politikas stratēģijā un taktikā jāņem vērā gan reālās, objektīvi nosacītās nākotnes tendences, gan pagātnes drupas un rēgi, vakardienas sīkstums.
