-
Muzikālā fona ietekme uz matemātiski loģisko domāšanu
Pastāv statistiski nozīmīgas atšķirības starp abām grupām, kas nozīmē, ka dalībniekiem pie mūzikas veicās labāk un daļai respondentu padodas labāk pie klusuma fona, ko arī parāda empīriskais sadalījums, ko var redzēt 2.tabulā. Muzikālais fons ietekmē matemātiski loģiskās domāšanas produktivitāti, pēc rezultātiem var secināt, ka pozitīvi, bet ir vajadzīgs veikt pētījumu ar daudz plašākiem dalībniekiem, lai būtu labāk redzams, kā tas ietekmē.
Pie nākamajiem pētījumiem vajadzētu padomāt par nogurumu, kas iestājas pēc pirmā uzdevuma. Svarīgs faktors ir koncentrēšanās spējai. Piemēram, dotu 5 min pārtraukumu starp abiem uzdevumiem.
Secinājumi
1. Muzikālā fona ietekmei ir tendences līmenis, bet nav statistiski nozīmīgs.
2. Pie muzikālā fona, kas ir neitrāls, palīdz labāk izpildīt uzdevumus, bet tas viss ir individuāli. Kādam labāk veicās pie klusuma fona, jo iespējams, ka šādi var koncentrēties labāk un nekas nenovērš uzmanību. Toties citiem muzikālais fons stimulē labāk veikt uzdevumus un novērš domas no apkārtējiem liekajiem trokšņiem.
Pēc pētījuma rezultātu analīzes, dati neapstiprina izvirzīto hipotēzi- muzikālais fons negatīvi ietekmē matemātiski loģiskās domāšanas produktivitāti. Veicot testu pie muzikālā fona pareizās atbildes bija vairāk, bet pie klusuma fona vienam cilvēkam bija visas 10 atbildes pareizas.Rezultāti parāda, ka mūzika spēj palīdzēt iegūt labākus rezultātus.
…
Mūsdienās daudzi izmanto mūziku kā iespējamo mācīšanās līdzekli. Toties, katrs esam savādāks. Intravertajam cilvēkam, fona mūzika traucēs, jo viņš nespēs koncentrēties, bet ekstravertam cilvēkam, tas netraucēs, un viņš pat nedzirdēs troksni. Pētījuma mērķis ir noskaidrot, vai muzikālais fons ietekmēs matemātiski loģisko domāšanas produktivitāti. Izvirzītā hipotēze, ka muzikālais fons pozitīvi ietekmēs matemātiski loģiskās domāšanas produktivitāti. Sagaidām, ka hipotēze apstiprināsies un muzikālais fons ietekmēs pozitīvi matemātiski loģisko domāšanu, jo mūzika nomierina cilvēku un ļauj atslābināties. Mērķis: Noskaidrot vai muzikālais fons ietekmē matemātiski loģiskās domāšanas produktivitāti. Hipotēze: Muzikālais fons pozitīvi ietekmē matemātiski loģiskās domāšanas produktivitāti. Neatkarīgais mainīgais: skaļas ritmiskas mūzikas atskaņošana/neatskaņošana uzdevuma pildīšanas laikā. Atkarīgais mainīgais: matemātiski-loģiskās domāšanas produktivitāte(5 minūšu laikā pareizi izpildīto NSV testa uzdevumu skaits – operacionāls apzīmējums)
