-
Masu mediju loma personu vērtību un uzskatu veidošanā
Masu mediju ietekmei uz sabiedrību ir gan savi plusi, gan savi mīnusi, tā var mūs izglītot, bet arī spēj atstāt negatīvu ietekmi uz sabiedrību. Daudzi uzskata, ka mediji spēlē ļoti svarīgu lomu mūsdienu sabiedrībā kā informācijas, izglītības un izklaides iespēja, mediji apvieno pasauli vienā nelielā ciematā, kurā visi sabiedrības locekļi ir saistīti viens ar otru, spēj komunicēt bez nekādiem šķēršļiem, tā ir viena no lielākajām iespejām, kuru mums piedavā masu mediji. Manuprāt, masu mediji, šobrīd Latvijā, ir ka sabiedrības spogulis, tie mūsu viedokli īpaši nemaina, ja nu vienīgi saistībā ar politiku, bet ne tā kā tas notiek citur pasaulē, piemēram ASV, mūsu televīzija un avīzes atspoguļo pārsvarā sabiedrībā notiekošas lietas, piemēram, kā noziegumus, tāpat arī labus darbus, mūs mediji neispaido slikti, tie mūs pamāca, kā jārīkojas jeb to, kā vajadzētu rīkoties, tie paši tv raidījumi, piemēram kā, BezTabu, Nekā personīga, un citi mums tikai parāda to kā ir, neko neslēpjot, tieši pretēji, palīdz cīnītes pret netaisnībām un noziegumiem – veidojot mūsu sabiedrību tikai labāku.
Nobeigumā veletos piebilst to, ka medijiem, manuprāt ir gan labās, gan sliktās puses, kopumā labās ir tās, ka mēs varam mācīties, iegūt informāciju, arī izklaides iespēju, kas mums visiem ir ļoti svarīga, arī tas, ka ir arī tādi mediji, kas neslēpj nekādus faktus, un nemēģina mums iestastīt tā, kā tas nav, kas noved arī pie mīnusiem – ir ļoti daudz mediju, kas dara tieši pretējo, slēpj faktus, maina mūsu domāšanu tā, ka mums pavisam noteikti nevajadzētu domāt.
…
Kā jau visiem zināms, masu mediji ir avīzes, žurnāli, radio, internets, televīzija un pat grāmatas un ik katrs no mums to visu izmanto ikdienā. Mēs uzzinām, mācāmies, gūstam dažāda veida pieredzi un domu par daudz un dažādām lietām. Jau kopš seniem laikiem, precīzāk, no antīkās kultūras laikiem, masu mediji, jeb masu prese tiek uztverta, kā sabiedrības izglītojošs instruments, kā dažādu praktisku padomu devējs. Lai gan senajos laikos tie bija vairāk domāti sabiedrības izglītotākajai daļai, tie nesa savu labumu arī tai sabiedrības daļai, kas nemācēja ne lasīt, ne rakstīt. Tie deva iespēju to visu sākt apgūt. Līdz ar grāmatu rašanos, cilvēce sāka attīstīties. Taču mūsdienās, to jau ir daudz vairāk, ne tikai grāmatas, un tos izmanto ne tikai izglītošanai un notikumu atspoguļošanai , bet arī manipulācijai. Masu medijiem ir liela ietekme politikā un ekonomikā - tā teikt masu mediji veido mūsu dzīvi. Masu mediji izvēlas, ko mums paziņot, un arī to kā mums to paziņot, tadā veidā mediji mums pasaka ne tikai par ko domāt, bet arī kā domāt, tā veidojot sabiedrisko domu.
