-
Stratēģiskā vadīšana
Galvenais tautas saimniecības varzītais spēks ir saimnieciskie procesi. Darbības organizācijā: nevalstiskas, sabiedriskas un citie.
Saimniekošana – vērsta uz noteiktu gala rezultātu sasņiegšanu, kurā ir iekļauti dažu resursu izmantošana (tehniski, materiāli, darba, finanses…)
Pēc iespējas labāk saimniecības procesā izmantot resursus un sasniegt labākus rezultātus.
Uzņēmējdarbība orientēta – sociālo ekonom. problēmu risināšana, peļņa
Uzņēmējdarbība – sistemātiska, ilgtermiņa ar mērķi gūt peļņu.
Valsts un pašvaldības mērķis – nodrošināt iedzīvotājiem noteiktā veida pakalpojumus un regulēt saimn. darbības procesus.
Nevalstiskas sabiedr. organizācijas – nodrošināt konkrētu grupu intereses un to darbību.
Visu veidu resursi ir ierobežoti, nepārtraukti ir pārmaiņas.
Tās parāda, ka tirgū parādās jaunas organizācijas, bet tajā laikā arī pazuda daudzās.
Vadīšanas funkcijas: plānošana, organizēšana, koordinēšana, motivēšana, kontrole.
Saimn. vadīšana – darbību komplekss, kas orientēts uz iepriekšminēto funkciju realizāciju un ir vērsts uz organizācijas tehnisko, materiālu, finanses, darba un informācijas resursu pilnīgā apkopē izmantošanu ar augstāku efektivitāti.
Saimn. efekts – rezultāts absolūtā izteiksmē, gala rezultāts. Efektivitāte – sasniegtais efekts attiecībā uz resursu izmantošanu.
Saimn. procesu vadīšana ir ļoti daudzveidīga, kuras pamatā ir resursu struktūra, jo resursu veids katrā organizācijā ir vissvarīga izvele.…
Ответы на вопросы экзамена по стратегическому управлению. Рассмотрено много тем. 1. Vadīšanas loma saimniekošanas procesos. 2. Stratēģiskās vadīšanas vēsturiskā attīstība. 3. Stratēģiskās vadīšanas būtība un nozīme. 4. Stratēģiskās vadīšanas skolu raksturojums unīpatnības. 5. Stratēģija kā stratēģiskās vadīšanas elements. 6. Vadīšanas funkciju izpausmju īpatnības stratēģiskajā vadīšanā. 7. Stratēģiskās vadīšanas specifiskās iezīmes mainīgā ekonomiskā vidē. 8. Stratēģiskās vadīšanas process. 9. Organizācijas misija, vīzija un stratēģisko mērķu sistēma. 10. Organizācijas iekšējās un ārējās vides analīze. 11. Stratēģiju veidi. 12. Stratēģijas veida izvēli ietekmējošie faktori. 13. Stratēģiskās vadīšanas efektivitātes novērtēšana. 14. Stratēģiskās vadīšanas informatīvās sistēmas nodrošinājums.
