-
Četru vienāda nosaukuma televīzijas kultūrraidījumu analīze
Manuprāt, Latvijā visvairāk uz kultūru orientējošā televīzija ir Nacionālā televīzija, kas raida divos, visu valsti aptverošos kanālos: LTV1 un LTV7. Tie piedāvā kultūras raidījumus, kā „100 g kultūras”, „Zootrops”, „LTV Portretu izlase”, „Ielas garumā” un „Projekts Cilvēks”.
Savā TV kulturraidījuma analīzē izvēlējos raidījumu 100 g kultūras, kurš ir ieguvis Zelta viļņa balvu, kā gada labākais kultūras raidījums. Tajos ir dažādu aktuālo kultūras notikumu apskates, sarunas ar pazīstamiem cilvēkiem un tiek runāts arī par ārzemju kultūras jaunumiem. Raidījuma vadītāji ir inteliģenti un zinoši , proti, Kristīne Želve un Arno Jundze. Studijas iekārtojums ir pieskaņots raidījuma būtībai – estētisks, ar daudzām kultūras un mākslas detaļām, pievilcīgās krāsās.
Noskatījos četrus raidījumus atšķirīgos datumos, proti, 5. maija raidījumu, 29. aprīļa, 17. aprīļa un mazliet senāk uzņemto 19. decembra 2007. gada raidījumu. Jau iepriekš „100 g kultūras” raidījums man ir licis vispievilcīgākais , informējošākas un ar aktualitātēm piesātinātāks par citiem kultūras raidījumiem. Analīzes ietvaros , noskatījos raidījumu, kas ir tapis pirms dieviem gadiem, tomēr jāatzīst, ka lielu atšķirību nevarēja sajust, tomēr smalkākam salīdzinājumam aprakstīšu katru raidījumu sīkāk. …
Tā kā ikdiena aizrit steigā un kustībā, dažreiz pat nesanāk laiks , mierīgi malkojot kafiju, izlasīt rīta laikrakstu, lai uzzinātu, kas notiek valstī un pasaulē. Mūsdienās televīzija, radio , globālais tīmeklis, mobilie telefoni ir tikpat kā, katra cilvēka svarīga dienas sastāvdaļa, lai būtu informācijas apritē. Cilvēki cenšas, izmantojot savas iespējas, uzzināt jaunumus sev interesējošajā sfērā – sportā, politikā, mūzikā, ekonomikā, mākslā vai kultūrā. Informācijas avoti ir dažādi ,sākot no izdales bukletiem uz ielas, piemēram, par nedēļas nogalē ieplānoto pasākumu vietējā klubā, līdz atsevišķiem raidījumiem televīzijā. Televīzija ir viena no lielākajām masu mēdiju pārstāvniecības daļām, kurai uzticas un lieto liels iedzīvotāju skaits. Pastāvot dažādām skatītāju vēlmēm , kas balstās uz vecuma atšķirībām, izglītības līmeņiem, dzimumiem u.c. faktoriem ,arī televīzijās programmas ir atšķirīgi veidotas.
