-
Reklāmas ētika
Secinājumi
Var secināt, ka objektīva un kvalitātīva informācija reklāmā ne tikai nav nepieciešama, bet bieži vien ir nevēlama, jo tā izslēdz sentimentu, kas ir būtisks elements reklāmas procesā.
Vispār ētika tas ir morāles vērtības un principi, kas nosaka indivīda vai grupas uzvedību dažādās situācijās.
Ētikas normas ir svarīgas, izstrādājot morāles standartus situācijām, kad var tikt nodarīts jebkāda veida kaitējums (ekonomisks, fizisks vai garīgs) atsevišķai personai vai personu grupai. Plānojot darbības, mārketinga pētniekam jāņem vērā trīs pušu intereses — pētījuma dalībnieku (objektu), klientu un pētījuma grupas biedru intereses.
Pati būšot par patērētāju un reklāmas auditorijas locekli man palika interesanti noskaidrot, cik stipri mūsu izvēle ir atkarīga no ārējas ietekmes, tas ir – no reklāmas. Pētot šo problēmu es sastapos ar tādiem ne mazāk svarīgiem elementiem reklāmas uztveršanā kā psiholoģija un ētika. Ieinteresēta, es noliku sev par mērķi izanalizēt un salīdzināt reklāmas negatīvas un pozitīvas ietekmes pakāpi uz sabiedrību un katru tās locekli.
…
Mūsdienās reklāma ir sastopama visur- sākot ar televīziju, internetu, drukāto reklāmu un radio, beidzot ar it ka ne tik uzkrītošu reklāmu- skatlogu noformējums, uzlīmes uz augļiem, auto uzlīmes utt. Katrs reklāmas pasūtītais grib, lai tieši viņu reklāma būtu tik laba un oriģināla, lai piesaistītu potenciālos pircējus. Tieši tāpēc reklāma bieži vien atspoguļo lietas, kuras piesaista potenciālo pircēju uzmanību, piemēram, skaistas sievietes, bērnus, laimīgo ģimeni, dzīvniekus utt. Reklāma ir darbība vai materiāls, kuras pamatmērķis ir pārliecināt vai rosināt cilvēkus patērēt noteiktu produktu, pakalpojumu, popularizēt kādu indivīdu vai ideju. Latvijas likumdošanā ir teikts, ka reklāmai jābūt likumīgai, patiesai un objektīvai, kā arī tā nedrīkst mazināt sabiedrības uzticēšanos reklāmai, protams tā arī nedrīkst būt maldinoša. Tas nozīmē, ka reklāma nedrīkst klaji melot patērētājam, bet tajā nav jābūt pateiktam visam par preci, kuru tā reklamē, piemērām, kā prece tiek ražota, tās cenu, u.c.
Darbā ir gramatikas kļūdas.
