1. Studiju programmas mērķi un uzdevumi. Izmaiņas, ja tādas ir.
Studiju programmas mērķis: sagatavot augstas profesionālas kvalifikācijas speciālistus tiesību nozarē Latgalē reģiona vajadzībām.
Studiju programmas galvenie uzdevumi ir:
veicināt personības vispusīgu attīstību, sniedzot plašas zināšanas to vēsturiskajā, sabiedriskajā, ekonomiskajā, politiskajā un filozofiskajā izpratnē;
attīstīt spēju analītiski izprast tiesības un pielietot likumus un citus normatīvos aktus;
nodrošināt studiju procesā iespēju apgūt nepieciešamo vadoša un radoša praktiska darba pieredzi darbībai tiesību aizsardzības iestādēs. Veicināt pētniecisko darbu tiesību zinātnes nozarē.
2. Studiju programmas struktūra.
2.1. Studiju programmas kvantitatīvās izmaiņas attiecīgajās programmas sadaļās. Izmaiņu analīze un pamatojums. Studiju kursu sadalījuma atbilstība valsts standartiem (Ministru kabineta noteikumiem).
Studiju programmas kvantitatīvās izmaiņas tika ieviestas atbilstoši pieņemtajam jurista profesijas standartam. Studiju kursu sadalījums atbilst valsts standartiem (Ministru kabineta noteikumiem).
2.2. Studiju kursu satura izmaiņas. Izmaiņu analīze, izmaiņu nepieciešamība (pielikumā - jauno studiju kursu apraksti).
Studiju kursu saturā izmaiņas nebija ieviestas.
3. Studiju programmas realizācija.
3.1. Izmantotās studiju formas: lekcijas, semināri, laboratorijas darbi, individuālais darbs, komandas (grupu) darbs u.c. Izmantoto formu apraksts, izvēles pamatojums un analīze.
Galvenās studiju formas ir lekcijas, semināri un praktiskās nodarbības, kā arī studenta patstāvīgais darbs ar zinātnisko literatūru un tiesību aktiem. Semināros studenti uzstājas ar referātiem, tādejādi iepazīstoties ar tiesību zinātnes pētīšanas metodēm, diskutējot par tiesiski filozofiskām problēmām; semināros arī tiek rūpīgi iztirzāti tiesību vēsturiskie, filozofiskie vai sabiedriskie aspekti un tiesību piemērošanas metodes. Vadošās mācību metodes ir: problēmsituāciju analīze un risinājumi, darbs mazās grupās, lomu spēles, mācību testi, referātu sagatavošana un prezentācija, mācību pētījumu veikšana, individuālo un grupu projektu izstrāde. Īpaša uzmanība tiek pievērsta studenta patstāvīgajam darbam – studiju darbu un referātu sagatavošanai, literatūras un tiesību aktu analīzei, uzdevumu risināšanai rakstu darbos auditorijā un mājas darbos, tiesību aktu metodiski pareizu pielietošanu konkrētās situācijās, citu praktisko iemaņu apgūšanu konkrētu funkciju veikšanai jurista darbā. Docētājiem studenta patstāvīgā darba procesā ir organizatora, konsultanta un eksperta loma. Mācību metodes ir vērstas uz patstāvīgas, kritiskas domāšanas iemaņu izstrādi studentiem. Tām jāveicina studentu komunikācija, spēja darboties grupā, pārvarēt konfliktus, būt pašpārliecinātam, stingrām prasībās un izturētam pret likumpārkāpējiem. Jāattīsta patriotisms, humānisma idejas, cilvēktiesību ievērošana, godīgums, zināšanu radoša izmantošana, zinātniskās izziņas metožu apguve, zinātkāre, patstāvība dienesta uzdevumu risināšanā.…
