Ar jēdzienu “zeme” saprot visus dabiskos resursus, kas nav cilvēka darbība
rezultāts, kas kalpo cilvēku vajadzību apmierināšanai. Šai kategorijā ietilpst aramzeme, meži , minerālu un naftas atradnes, ūdens un citi resursi. Šos resusrus raksturo noteikts apgādājamo gabalu (atradņu) izmēri (apjoms), klimatiskie apstākļi, fizikālās un ķīmiskās īpašības, izmantošanas pieejamība utt. Tomēr, pašreiz ir visai grūti nodalīt šī faktora dabiskās īpašības no pazīmēm, kas ir cilvēka darba un investīciju rezultāts.
Darbs
Darbs ir cilvēka jebkura intelektuālā vai fiziskā darbība, kas tiek mērķtiecīgi veikta, lai radītu labumus vai sniegtu pakalpojumus.
Kapitāls
Kapitāls ir visi labumi veidi, kas ir cilvēka darbības rezultāts un tiek izmantoti, lai ražotu labumus un pakalpojumus. Kapitāls ir visu veidu instrumenti, mašīnas, iekārtas u.c.…
Konspektā tika apskatīti galvēnie ekonomikas jēdzieni, piemēram tādi, kā ekonomikas pamatjautājumi un resursi (zeme, darbs, kapitāls, uzņemējdarbība); ekonomikas sistēmas; tautsaimniecības aprites vienkāršais modelis; pieprasījums (likums, līkne, pārbīdes); piedāvājums (likums, līkne, pārbīdes); tirgus līdzsvars; pieprasījuma cenu/krusteniskā/ienākuma elastība; piedāvājuma elastība; robežderīgums; vienaldzības līkne; Aizstāšanas robežnorma un tās samazinašanās likums; Patērētāja budžeta līnija un tās pārbīdes; Patērētāja līdzsvars; Aizstāšanas efekts un ienākuma efekts; Ražošanas funkcija; Krītošā robežražīguma likums; Izokvantas. Izokvantu kopa; Izokosts un tā pārbīdes; Pastāvīgās, mainīgās un kopējās izmaksas; Pilnīgās konkurences tirgus raksturojums; Tīrā monopola raksturojums; Monopolistiskās konkurences tirgus pazīmes; Oligopola raksturojums; Cenu diskriminācija monopola apstākļos
