Enjoyment of science (WLE0)- Zinātnes izbaudīšana: Tā kā p < α (0.000<0.05) nulles hipotēze tiek noraidīta. Starp grupām ir statistiski nozīmīgas atšķirības ar 95% ticamību. Tas, vai mājās ir klasiskā literatūra, būtiski būtiski ietekmē zinātnes izbaudīšanu.
Interest in broad science topics (WLE)- Interese par plašām zinātnes tēmām: Tā kā p < α (0.000<0.05) nulles hipotēze tiek noraidīta. Starp grupām ir statistiski nozīmīgas atšķirības ar 95% ticamību. Tas, vai mājās ir klasiskā literatūra, būtiski ietekmē interesi par zinātniskām tēmām.
Instrumental motivation (WLE) – Instrumentālā motivācija: Tā kā p < α (0.052 >0.05) nulles hipotēze tiek noraidīta. Starp grupām nav statistiski nozīmīgas atšķirības ar 95% ticamību. Tas, vai mājās ir literatūra, būtiski neietekmē motivāciju .
Science self-efficacy (WLE)- zinātne par pašefektivitāti: Tā kā p < α (0.000<0.05) nulles hipotēze tiek noraidīta. Starp grupām ir statistiski nozīmīgas atšķirības ar 95% ticamību. Tas, vai mājās ir klasiskā literatūra, būtiski būtiski ietekmē pašefektivitāti.
Index science activities (WLE)- zinātnisko aktivitāšu rādītājs: Tā kā p < α (0.000<0.05) nulles hipotēze tiek noraidīta. Starp grupām ir statistiski nozīmīgas atšķirības ar 95% ticamību. Tas, vai mājās ir klasiskā literatūra, būtiski ietekmē aktivitāti zinātnes jomā.
…
3. nodarbības uzdevumi 1. atvērt uzdevumā doto SPSS datu failu, kurš ir fragments no OECD PISA 2015 skolēnu datu faila. 2. Iepazīties ar faila struktūru un mainīgajiem. 3. Visos aprēķinos izmatot datu svarus – W _FSTUWT – FINAL TRIMMED NONRESPONSE ADJUSTED STUDENT WEIGHT 4. Aplūkojam 12 jautājumus par priekšmetiem skolēnu mājās (JĀ / NĒ) 1. ST011Q01TA “In your home: A desk to study at” Vai mājās ir galds pie kura mācīties? Funkcija ANALYZECOMPARE MEANS INDEPENDENT SAMPLES T-TEST. Pēc tam izvēlas visus 5 norādītos indeksus sadaļā TEST VARIABLES. GROUPING VARIABLES sadaļā izvēlas datus, pēc kuriem pirmajā gadījumā grupēs- ST011Q01TA .
