-
Laikraksts "Kurzemes Vārds" laika posmā no 1920. līdz 1934.gadam
Secinājumi
Lai gan laikraksts sevi pozicionēja kā neatkarīgu laikrakstu, tas tomēr pauda atbalstu noteiktām partijām. Neskatoties uz to, cilvēki to lasīja, tā tirāža bija ievērojami liela, ņemot vērā, ka „Kurzemes Vārds” bija orientēts uz Liepājas iedzīvotājiem.
Daži laikraksta numuri man vizuāli izskatījās haotiski, jo starp rakstiem ielikti sludinājumi un slejas atradās ļoti blīvi viena pie otras. Laika gaitā laikraksta vizuālais noformējums palika pārskatāmāks.
Slejā „Sports” es vēlējos izlasīt sporta spēļu rezultātus vai informāciju par tuvākajām sacensībām, taču nevienā numurā nebija šādas informācijas, tikai īsas ziņas par Sporta biedrības aktualitātēm.
Manuprāt, šī laikraksta veidotāji stingri pieturējās pie noteikta plāna, par ko rakstīt. Konkrētajos gados izdot laikrakstu sešas dienas nedēļa noteikti bija atbildīgs, grūts un darbietilpīgs process, kurš šajā gadījumā vainagojās ar panākumiem, jo cilvēki vēlējās to lasīt un vajadzības gadījumā tajā ievietot savus sludinājumus.
…
Šajā darbā analizēšu laikrakstu „Kurzemes Vārds” laika posmā no 1920. līdz 1934. gadam. Tas tika izdots un iespiests Liepājā. „Kurzemes Vārds” bija neatkarīgs, politisks, sabiedrisks un literārisks dienas laikraksts. No 1923. gada 14. aprīļa – neatkarīgs, politisks, saimniecisks un literārisks dienas laikraksts. Ar 1925. gada – neatkarīgs, nacionāli progresīvs, politisks, saimniecisks, literārisks dienas laikraksts. 1926. gadā – Neatkarīgs, nacionāli progresīvs laikraksts. Pirmais laikraksta numurs iznāca 1918. gada 27. novembrī. Laikraksts neiznāca no 1919. gada 21. janvāra līdz 26. jūnijam, tā vietā laikraksta abonētājiem izsūtīja „Latvijas Sargus”. Tas iznāca katru dienu, izņemot pirmdienas. Pirmā spiestuve, kurā tas tika iespiests, bija sabiedrības „Либавский вестник”. 1921. gadā septiņi laikraksta numuri tika iespiesti J. Opelta. No 1921.gada 16.oktobra laikrakstu atkal iespieda „Либавский вестник”. 1923. gadā 4. februārī „Kurzemes Vārdu” iespieda sabiedrības „Liepājas Vēstnesis”. Tā paša gada 4.oktobrī sabiedrības „Vēstnesis” spiestuvē. 1925. gada 26. septembrī sāka iespiest spiestuvē „Nac[ionālā] kultūra” un tur iespieda tikai divus laikraksta numurus. Tā paša gada 29.spetembrī atkal laikrakstu iespieda sabiedrības „Vēstnesis” spiestuvē. Sākot ar 1930. gada 29.jūniju, sešus gadus laikrakstu iespieda „Kultūra”. 1931.gadā laikraksta metiens bija 7000-8000 eksemplāri.
