1.Civiltiesību jēdziens un civiltiesību avoti?
Civiltiesības regulē pastavosas mantiskas attiecības, ipasums līgumu, mantošanas, personiskas nemantiskas attiecības (goda un cieņa aizskarums) , darba tiesības, zemes tiesības, apdrošināšanas tiesības, sociālas un citas tiesības.
Tiesību avoti – tiesību normas izteiksmes veids. 1.Ieradumi (paražas); 2.Tiesu precedenti. - judikatūra. 3.Normatīvie akti – likumi , MK noteikumi, pašvaldību noteikumi.
2. Laulāto personiskās un mantiskās tiesības
1.Laulāto personiskas tiesības:
1.1.Tiesības, kas piemīt laulātiem vienam pret otru, t.i., pieprasīt no otra laulāta: Būt uzticīgam, Kopīgu dzīvošanu, Apgādību, Rūpes par ģimenes labklājību
1.2.Tiesības, kas piemīt laulātiem atsevišķi: Uzvārda tiesības, Mājas saimniecības ietvaros atvietot vienam otru, Tiesības uz vispārēja pamata patstāvīgi rīkoties ar savu mantu
2.Laulāto mantiskās tiesības: Tiesības, kas rodas, katram no lauātajiem pirms un pēc laulībā, un kuram par pamatu ir manta (materiālas dabs labumi, ķermeniskas vai bezķermeniskas lietas)
Laulāto manta tiek iedalīta:
1.Atsevišķa manta: Manta, kas laulātiem piederējusi pirms laulības vai ko laulātie līgumā noteikuši par atsevišķu, Priekšmeti, kas noder tikai viena laulāta personīgai lietošanai vai vajadzīgi viņa patstāvīgā darbā, Manta, ko viens laulātais ieguvis bez atlīdzības laulības laikā, Laulāta atsevišķas mantas ienākumi, kas nav nodoti ģimenes un kopīgas mājsaimniecības vajadzībām, Manta, ar ko atvietota (mainīta) iepriekšejos punktos minēta manta.
2.Kopīga manta - viss, ko laulības laikā laulātie iegūst: Kopīgi vai viens no viņiem, bet ar abu laulāto līdzekļiem, Viens no viņiem, bet ar otra laulāta darbības palīdzību.…
1.Civiltiesību jēdziens un civiltiesību avoti? 2. Laulāto personiskās un mantiskās tiesības 3 Saistību tiesību rašanās pamati un saistību jēdziens? 4.Civiltiesiskā attiecība un tās elementi? 5. Laulāto likumiskās mantiskās attiecības. 6.Tiesiski darījumi? 7.Fiziskās un juridiskās personas kā civiltiesību subjekti? 8.Laulāto līgumiskās mantiskās attiecības. 9. Līgums kā saistību rašanās pamats. 10. Civiltiesību objekti 11. Aizbildnības un aizgādnības institūti civiltiesībās. 12.Neatļauta darbība kā saistību rašanā pamats. 13. Lietu tiesību raksturojums un iedalījums? 14. Mantojuma tiesību vispārīgie noteikumi. 15.Saistību tiesību pastiprināšana. 16. Īpašuma iegūšana 17. Likumiskā mantošana? 18. Procentu saistības 19. Īpašuma tiesību izbeigšanās. 20.Testamentārās mantošanas vispārīgie noteikumi? 21.Zaudējumi un to atlīdzība. 22. Īpašuma tiesību aprobežojumi. 23. Testamenta forma. 24. Saistību tiesību izbeigšanās. 25.Servitūta jēdziens un to veidi. 26.Testamenta izpildīšana un apstrīdēšana. 27.Testamenta saturs? 28.Ķīlas tiesības? 29.Mantojuma apsardzība un mantojuma prasība? 30. Dāvinājums? 31.Laulības tiesisko attiecību nodibināšana. 32.Mantojuma tiesību izbeigšanās un zaudēšana. 33.Pirkuma līgums. 34. Nomas un īres līgums.
