-
Starptautiskās reklāmas vadīšana, globālās reklāmas kampaņas
Jāveic reklāmas novērtēšana. Reklāmas kampaņas novērtēšana ir kritiskākais posms visā kampaņā.. Šis posms ir domāts gan kampaņas sākšanās efektivitātes novērtēšanai, bet arī, lai nodrošinātu vērtīgas zināšanas nākotnei. Ja arī netiek veikta oficiāla kampaņas atskaite, tomēr tāda notiek reklāmas aģentūras iekšienē vai arī klients pats veic neformālu reklāmas kampaņas novērtējumu. Jānoskaidro galvenokārt tādi jautājumi, vai ir izpildīti galvenie mērķi, vai kampaņa darbojas, vai ir sasniegti rezultāti, vai palielinājies apgrozījums un vēl daudzi citi jautājumi.
Reklāmas saturiskā plāna izveide pašsaprotami ir ļoti svarīga visa sastāvdaļa, bet vadīšana ar to nebeidzas. Organizatoriskai pusei arī jābūt teicamā stāvoklī, lai varētu viss pilnībā izdoties, tāpēc ir jāpiemeklē attiecīga cilvēku grupa , kas uz to ir spējīga.6
…
Starptautiskā reklāma - ir orientēta uz daudz valstu pircēju grupām, un tās izstrādātā stratēģija ir jāpielāgo plašākam auditorijas slānim. Parasta reklāma neko neatšķiras no starptautiskas reklāmas, to mērķi un uzdevumi ir vienādi, tai jāspēj radīt un noturēt patērētāja interesi par produktu un patērētājam ir jātiecas piepildīt vēlmi iegūt produktu vai rīkoties kā citādi atbilstoši reklāmdevēja nolūkam. Starptautiskajai reklāmai jābūt pēc iespējas vienkāršākai, lai patērētājam nevajadzētu pielikt milzu pūles , lai tā tiktu izprasta. Tajā pat laikā tai jābūt oriģinālai , lai tiktu piesaistīta uzmanība un noturēta interese, un tai jābūt arī pievilcīgai, lai mūsos raisītu patīkamas emocijas nevis nepatiku, lai tā ir ar humora devu, ar patērētāju grupai tuvām emocijām, kā arī tai jābūt realizētai īstajā laikā un vietā. Starptautiskās reklāmas vadīšana. Eksistē trīs vadīšanas prasības: Vienota valoda; Vienotais kontroles mehānisms, budžets; Vienots stratēģiskais plāns. Starptautiskā plāna modeļi: Orientācija uz kultūru- zīmolu tirgus. Dažādi tiek apmierinātas vienādas vēlmes. Pastāv augstas atkarības kultūras, piemēram, Japāna, Ķīna, Arābija, un zemas atkarības kultūras , piemēram, franči un itāļi. Orientācija uz tirgu – paredz vietējo , reģionālo , starptautisko zīmolus visās produkciju kategorijās. Jāņem vērā tādi aspekti, kā tirgus lielums, pieauguma tempi, izaugsmes iespējas jaunajiem produktiem, sezonas ietekme un kompāniju ietekme. Tirgus diktē tirdzniecības zīmola vienotas globālās stratēģijas variācijas, un no tā jāsecina, ka variācijas notiek tirgus, sezonas un kompāniju ietekmē.
Atsevišķas atsauces nekvalitatīvas
