-
Sociālie institūti. Ģimene. Reliģija
Tradicionāli ģimene ir definēta kā sociāla vienība, ar kuru ir saistīta tieša laulība, dzimšana vai adoptācija, kas ir raksturīga oficiāli noformētām attiecībām un, kas saista ekonomisko sadarbību, sociāli apstiprinātas dzimumu attiecības, vairošanos un bērnu audzināšanu. Mēs varam plaši definēt ģimeni, lai attiecinātu to uz primāro cilvēku grupu – parasti saistīta ar senčiem, laulībām vai adoptāciju – kas cēlusies no korporatīvās ekonomikas vienības, lai sargātu visus pēcnācējus (un viens otru) un, kas ir solījies saglabāt grupu visu laiku. Ģimeni pēta vairākas zinātnes, it īpaši filozofija, socioloģija, sociālā psiholoģija un demogrāfija.
Radniecības sistēmu salīdzināšana
Ģimenes ir daļa no tā, kas ir daudz plašāk aplūkots , lai būtu radnieciska sistēma.
Radniecīga sistēma ir attiecību paraugs, kas definē cilvēku ģimenes savstarpējās attiecības. Radniecīgās sistēmas variē dažādas kultūras dažādos laikos.
Poligāmija ir vīriešu un sieviešu paradums veidot kopdzīvi ar vairākiem otra dzimuma indivīdiem. (parasti ar to saprot daudzsievību)
Monogāmija ir laulības un ģimenes forma – viena vīrieša un vienas sievietes pastāvīga dzimumkopdzīve; tāda laulību paraža, kur precētajiem vienā laikā ir tikai viena sieva vai vīrs – vienlaulība. Mūža garumā monogāmija ne vienmēr tiek realizēta, ir liels daudzums šķiršanos un ārlaulības dēku. Daudzi sociologi raksturo modernās laulības kā sērijveida monogāmiju, kurā indivīdi mūza garumā var noslēgt vairākas laulības, bet vienā laikā saglabāt tikai vienas. …
Ģimenes definīcija, Radniecības sistēmu salīdzināšana, (smaliki defineejumi), Paplašinātas un nukleārās ģimenes, Socioloģiskās teorijas un ģimenes (arii tabula), Dažādība starp mūsdienu amerikāņu ģimenēm, Sieviete – ģimenes galva, Precētu pāru ģimenes, Ģimenes, kurās ir patēvs vai pamāte, Geju un lesbiešu ģimenes, Neprecētie, Laulības un šķiršanās, Laulības, Šķiršanās, Ģimenes un sociālās problēmas, Ģimenes spēks (siikos defineejumos), Reliģijas formas, (arii defineejumi), Sociologi reliģijas teorijas, E. Dirkheims: Reliģijas funkcijas, Makss Vēbers: ētiskais protestants un kapitālisma gars, Kārlis Markss: Reliģija, Sociālais Konflikts un apspiešana, Globalizācija: Pasaules reliģijas un reliģiju nevienlīdzība (definiicijas un apraksti par katru religjiju).PASNIEDZEEJA ATZIIME 10
