1.Kas ir publisko tiesību līgums? Iespējamais definējums vai noteikts definējums? (skat. Valsts pārvaldes iekārtas likuma 12.pantu un Publisko aģentūru likuma 13.pantu).
Publisko tiesību līgums ir vienošanās starp diviem publisko tiesību subjektiem vai publisko tiesību un privāto tiesību subjektu, lai sasniegtu sabiedriskām interesēm pakārtotu mērķi.
Lai nodrošinātu valsts pārvaldes funkciju efektīvu izpildi, piekritīgā iestāde likumā noteiktā kārtībā slēdz šādus publisko tiesību līgumus valsts pārvaldes jomā.
2.Kādi ir publisko tiesību līgumu veidi? (Lūdzu, nosauciet katru un aprakstiet tā galveno būtību) (skat. Valsts pārvaldes iekārtas likumu).
Sadarbības līgumi. Publiskas personas sadarbības līgumu slēdz, lai panāktu vismaz vienas līdzējas- publiskas personas kompetencē ietilpstoša pārvaldes uzdevuma efektīvu veikšanu. Sadarbības līguma mērķis ir panāk divu publisko tiesību subjektu sadarbību, lai panāktu vismaz vienas puses uzdevuma efektīvu veikšanu.
Starpresoru līgums. Lai nodrošinātu patstāvīgu sadarbību, iestādes, kas atrodas dažādu Ministru kabineta locekļu padotībā (pieder pie dažādiem resoriem), rakstveidā var slēgt starpresoru vienošanos. Starpresoru vienošanos iestādes var slēgt arī tad, ja tās pieder pie vienas publiskas personas vai dažādām publiskām personām.…
Mājas darbs Administratīvajās tiesībās. Darbā ir sniegtas atbildes uz šādiem jautājumiem: 1.Kas ir publisko tiesību līgums? Iespējamais definējums vai noteikts definējums? (skat. Valsts pārvaldes iekārtas likuma 12.pantu un Publisko aģentūru likuma 13.pantu). 2.Kādi ir publisko tiesību līgumu veidi? (Lūdzu, nosauciet katru un aprakstiet tā galveno būtību) (skat. Valsts pārvaldes iekārtas likumu). 3.Vai visi publisko tiesību līgumi ir pakļauti tiesas kontrole? 4.Publisko tiesību līgums ir tiesību avots? Vai šis apgalvojums ir pareizs? 5.Publisko tiesību līguma priekšmets ir „viss, kas atļauts”? Vai šis apgalvojums ir pareizs? Kāda atbilde(es)? Pamatojiet to! 6.Publisko tiesību līgums ir bezatlīdzības darījums? Vai šis apgalvojums ir pareizs? 7.Vai publisko tiesību līgumus reglamentē normatīvie akti, tiesību akti? Kādi?
