-
Nevienlīdzība izglītības sfērā pēc šķiriskās piederības
Pasākumi, kas ir veikti
Stipendijas no valsts budžeta -līdzekļu piešķiršana kā galveno papildu kritēriju sekmīgiem studentiem izvirzot sociālos apstākļus.
Projekts „Profesionālās izglītības pieejamības uzlabošana invalīdiem Zemgales reģionā”
Labdarības akcija "Skolas soma" - palīdzība bērniem no nabadzīgām ģimenēm.
Labdarības akcija „Ziedo skolas piederumus!”
Labdarības akcija “Palīdzi bērnam mācīties”, tika vākti naudas līdzekļi un skolas kancelejas preces ielu bērniem.
Labdarības akcija „Grāmata no rokas – rokā” palīdz mācībās simtiem Latvijas skolēnu.
Valsts pabalsti un atbalsts
Laika periodā no 2009.gada 1.jūlija līdz 2012.gada 31.decembrim ģimenes valsts pabalsta apmērs par katru bērnu ir astoņi lati mēnesī.
Iespējams iegūt sākumskolas, pamatskolas, vidusskolas izglītību bezmaksas.
Valdība marta sākumā atbalstīja Latvijas ilgtspējīgas attīstības stratēģijas līdz 2030. gadam („Latvija 2030”) projektu. (Saeimā apspriež...)
Trūcīgām vai maznodrošinātām ģimenēm:
Ģimenei var piešķirt pašvaldība pabalstu mācību līdzekļu iegādei par kādu no bērniem (15 lati).
Ikmēneša pabalstu skolēnu brīvpusdienām piešķir skolēniem, kuri mācās vispārizglītojošās skolās un kuru ģimenei Sociālais dienests ir piešķīris
Ls 30,00 par katru 9. vai 12.klases absolventu vispārizglītojošās skolās uz izlaidumu;
Ekonomiski sociālais skatījums
S. Bouls (Bowles) un H. Gintis (Gintis) ir paziņojuši:
izglītības mērķis ir saglabāt esošās klases struktūru - baltie izmanto izglītības sistēmu, lai nodrošinātu to vadību un uzturētu pārējās rases un etniskās minoritātes nabadzīgas izglītības ieguvē.
Arī bagātie, izmantojot sev pieejamos resursus, rada pārējām sociālām klasēm izglītības apguvi un pieejamību grūtāku vai neiespējamu; (Meyers R., Inequality of Education)
Tāpat ir uzskats, ka ģimenēs ar zemiem ienākumiem, augstas izmaksas, nosūtot bērnus uz skolu, ierobežo bērnu tiesības uz izglītību. (Guttman C. Defining quality and inequality in education)
…
Jēdzieni, Izglītības nevienlīdzība, Stratifikācija, Personas, kuras saskaras ar šo nevienlīdzību, Atšķirības ienākumu līmenī, Riska grupas, Nevienlīdzība starp skolotājiem, Nevienlīdzība starp skolēniem, Pirmsskolas izglītība, Pamatizglītība, Vidējā izglītība, Augstākā izglītība, Socioloģijas teoriju skatījumā, Uzdevumi un pasākumi izglītības nevienlīdzības cēloņu novēršanai un seku mazināšanai, Pasākumi, kas ir veikti, Ekonomiski sociālais skatījums,
