-
Projekts "Zaļāku Liepāju"
Bezmaksas!
Projekts ir nepieciešams:
1) Lai praktiski izglītotu bērnus un jauniešus vides izglītības jomā, radot motivējošus apstākļus,
2) Nodarbinātu bērnus un jauniešus vasaras brīvlaikā,
3) Lai veicinātu tūrisma attīstību, (ja būs sakopta vide, tad tūristiem gribēsies braukt apskatīt pilsētu, tādā veidā uzlabosies Liepājas ekonomiskais stāvoklis),
4) Celtu Liepājas ainavisko vērtību,
5) Lai uzlabotu Liepājā gaisa kvalitāti,
6) Izglītotu bērnus un jauniešus ne tikai vides izglītības jomā, bet dotu iespēju iemācīties arī ziedu, koku, krūmu nosaukumus.
7) Projekta noslēgumā palielinās iedzīvotāju relaksācijas iespējas pilsētā, jo ir vairāk sakoptu vietu.
8) Lai sakoptu pilsētu, (lai tiktu sakoptas tās vietas kuru teritorija pieder pašvaldībai, bet reāli tās neapsaimnieko ne pašvaldība, ne arī iedzīvotāji kuri dzīvo blakus šai teritorijai ,vai arī kuriem šāda teritorija ir viņu sēta).
Piemērs:Mana sēta – pašvaldības īpašums, neviens netīra namu apsaimniekotāks saka, ka zeme nav mūsu, pašvaldība arī nekopj.
9) Lai uzlabotu pilsētas tēlu,
10)Lai popularizētu dabas resursu saglabāšanu nākamām paaudzēm
11) Neiekopto teritoriju mērķtiecīga apzaļumošana
12) tiek veicinātas patriotisma jūtas
13) Lai pretendētu uz Latvijas sakoptākās pilsētas statusu
14) Dot jauniešiem iespēju iesaistīties šādā projektā, motivētu turpmāk rīkot līdzīgus projektus, jo jaunieši ir pilsētas nākotne.
Pamatprincipi:
• Atbrīvojaties no atkritumiem pareizi!
• Samaziniet atkritumu ietekmi uz vidi!
• Cieniet Dzīvo dabu!
…
Projekta „Zaļaku Liepāju” ietvaros notiks četras pilsētas sakopšanas un apzaļumošanas talkas: Parku talka, Jūras krasta talka, Ielu talka un Mikrorajonu talka. Projekta pamatā ir problēmu risināšana un uzvedības modeļi, kuras rodas dabā, cilvēku darbības un ietekmes rezultātā. Šajā gadījumā, tās bija saistītas ar iedzīvotāju atpūšanos pie dabas – Pērkones kanāla apkārtnē, pludmales zonā, parkos, kā arī ar iedzīvotāju ikdienas uzturēšanās zonām – saviem mikrorajoniem, pilsētas centru. Atrodoties dabā, vai vispār vidē cilvēki neizbēgami atstāj ietekmi šajā vidē, un bieži vien tā ir paliekoša un dažreiz neatgriezeniska. Bieži cilvēki pat neaizdomājas par to, kāda pludmales zona vai parks paliek pēc viņu apmeklējuma un kādu šo vietu ieraudzīs citi – gan cilvēki, gan dzīvnieki. Dabas aizsardzības organizācijas „Zaļās vārdes” veidotais projekts „Zaļāku Liepāju” būs pirmais tik liela mēroga pasākums vides izglītības jomā Liepājas pilsētā ar prakstiskām izglītības metodēm, kas pārliecinoši popularizē un palīdz veidot izpratni un atbildību par Liepājas ainavas saglabāšanu un uzlabošanu.
