-
Krievijas vieta un loma mūsdienu pasaules saimniecībā
Lopkopības nozares nozīme Krievijā samazinās, tomēr Krievija ir viena no lielākajiem gaļas importētājiem pasaulē. Krievijas eksporta apjomi 2006. gadā sasniedza 303.93 miljard. ASV dolāru, kā galvenās eksporta preces nafta 32%, dabas gāze 14,2%, dīzeļdegviela 6,7%, mašīnas un iekārtas 4,9% sastāda šo eksportu. Savukārt Krievijas importa apjomi 2006. gadā sasniedza 164.69.6 miljard. ASV dolāru, kā galvenās importa preces ir mašīnas un iekārtas 35,7%, vieglie auto 9,2% , medikamenti 3,9% un arī melnie metāli 2,3%.
Krievija ir ne tikai apdzīvotākā Eiropas valsts, bet arī Eiropas valsts ar lielāko pirktspējīgo pieprasījumu. Ekonomikas dati rāda , ka Krievija kļūst mazāk atkarīga no preču cenas attīstības, vērojama arī pievēršanās arī citiem sektoriem, tomēr preces ir galvenais ekonomikas rezultātu ietekmējošais faktors valstī.
Par Krievijas prezidentu 2000. gadā tika ievēlēts Vladimirs Putins, reformu process pēc saskaņotā sākuma 2000. gadā , kad valdība uzsāka ilgtermiņa plānu, lai uzlabotu uzņēmējdarbības vidi un modernizētu ekonomiku, pēdējos gados tomēr ir palielinājusies. Notikumi Putina prezidentūras laikā ir ieguvuši plašu rezonansi visā pasaulē. Starp populārākajiem var minēt centrālās varas ietekmes nostiprināšanu Krievijā, vēršanos pret preses brīvību un politiskajiem oponentiem, iebraucēju ierobežošana , sociālās palīdzības sistēmas atcelšanu un citus, kas radikāli mainīja visu ierasto sistēmu valstī. …
Tāpēc droši var teikt, ka pasaules lielākos spēlētājus galvenokārt Eiropas Savienību ļoti interesē Krievijas bagātībās, kā nafta, dabasgāze, derīgie izrakteņi un gandrīz visas Mendeļejeva ķīmisko elementu tabulā atrodamās vielas, kā arī tranzīta maršruti, kas savieno pat vairākus kontinentus. Var droši teikt, ka arī Krievija ir daļa no Eiropas, kas ar savu IKP pieaugumu kļūst par interesantāku sadarbības partneri, augstās enerģijas cenas stimulē Krievijas ekonomiku, bet tā var kļūt arī par apgrūtinājumu, jo veicina korupciju un kavē īstas saimnieciskās darbības attīstību valstī. Galvenais Krievijas uzdevums ir izmantot naftas radīto bagātību, lai izglītotu iedzīvotājus un atjaunotu infrastruktūru, nodrošinot globālu konkurētspēju un nodarbinātības pieaugumu,
