Taisnība un demokrātija ir ikvienas civilizācijas rašanās un veidošanās priekšnosacījums. Taisnību un demokrātiju valstī nodrošina galvenokārt likumdošana un izpildvara. Lai nodrošinātu kārtību mūsdienīgā, civilizētā sabiedrībā, nepieciešams radīt cilvēkos gan uzticību, gan pietāti likumam. Ikvienam sabiedrībā būtu jāapzinās, ka par nodarīto pārkāpumu tam būs jāstājas likuma priekšā un jāatbild par savu rīcību, ko būtībā valstī nodrošina tiesa. Tiesu pienākums ir dot objektīvu spriedumu par to vai persona ir atzīstama par vainīgu, vai nevainīgu, kā arī noteikt atbilstošus soda mērus, ja persona tiek atzīta par vainīgu.
Mūsu mērķis šajā pētnieciskajā darbā bija salīdzināt divu dažādu, no atšķirīgām tiesību saimēm nākušu valstu tiesu sistēmas, noteikt to galvenās atšķirības un galvenās kopīgās iezīmes, noskaidrot kā šīs tiesu sistēmas darbojās, kāda ir to struktūra, lietu izskatīšanas kārtība un apžēlošanas iespējas.
Lai labāk varētu veikt šo divu tiesu sistēmu salīdzināšanu, darbā tiks ievērota sekojoša shēma: 1) abu, katras atsevišķi, valstu tiesu sistēmu detalizēts apraksts 2) apkopojošs abu valstu salīdzinājums.…