Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
4,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:378808
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 21.01.2011.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

Publicitātes jēdziens
Atbilstoši latviešu valodas skaidrojošajā vārdnīcā dotajam skaidrojumam, publicitāte1 (šaurākā nozīmē) ir plašsaziņas līdzekļos publicētās informācijas radītais iespaids sabiedrībā.2 Autori uzskata, ka, veicot pētījumu par zvērināto juridisko profesiju pārstāvju publicitāti, it īpaši to, kurām lielākā vai mazākā mērā ir deleģēta valsts pārvaldes funkciju izpilde (kā zvērināti tiesu izpildītāji), šī definīcija ir jāmodificē: publicitāte ir plašsaziņas līdzekļos publicētās informācijas radītais iespaids uz saprātīgu informācijas patērētāju. Pretējā gadījumā būtu grūti izvairīties no diezgan lielas tā saucamās „pelēkās” informācijas zonas, kurā ietilpstošo informāciju indivīdi var uztvert gan negatīvi, gan pozitīvi, ietekmes uz publicitātes vērtējumu. Protams, arī ieviešot saprātīga informācijas patērētāja jēdzienu, nav izslēgta šāda varbūtība, taču tā kļūst ievērojami mazāka.
Publicitāte plašākā nozīmē sevī ietver publiskumu (atklātība, plaša pieejamība, atvērtība), popularitāti sabiedrībā un reklāmu. Tātad iespaidu uz zvērinātu tiesu izpildītāju (turpmāk – tiesu izpildītāji) publicitāti atstāj visi šie minētie faktori un no tā, kā un cik lielā mērā tie tiek izmantoti, arī ir atkarīgs galarezultāts – pozitīva vai negatīva publicitāte.
Publiskums ir nodrošināts ar informācijas ievietošanu un tās savlaicīgu atjaunošanu Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes interneta mājas lapā3, reklāmas lietošana ir regulēta ar Zvērinātu tiesu izpildītāju reklāmas noteikumiem, savukārt popularitāte sabiedrībā vistiešākajā veidā un galvenokārt ir saistīta ar publicitāti šaurākā nozīmē, tāpēc pētījumā tiks apskatīta un analizēta tiesu izpildītāju publicitāte tieši šādā aspektā.
Publicitāti var iedalīt tiešajā un netiešajā, atkarībā no tā, kas ir informācijas sniegšanas iniciators vispār un/vai aktīvā puse informācijas izklāstījumā. …

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −5,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1311243
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties