SECINĀJUMI UN PRIEKŠLIKUMI
1. 1.Secinājums:Rakstot studija darbu autore secināja, ka uzturlīdzekļu procesā rodas strīdīga situācija par Civillikuma 179 pantā – Likumdevējs ir noteicis, ka Uzturlīdzekļi vecākiem ir jāmaksā, līdz bērns pats var sevi nodrošināt, nevis viņš ir sasniedzis noteiktu vecumu. Šis pants rada strīdīgas situācijas, jo nav iespējams noteikt to laika posmu, kad bērns spēs sevi apgādāt.
1. Priekšlikums: Lai samazinātu strīdīgas situācijas uzturlīdzekļu jautājumos, darba autores priekšlikums būtu papildināt Civillikuma 179.panta pirmo. daļu, izsakot to - Uzturlīdzekļi ir līdzekļi, kurus nodrošināt bērnam ir katra vecāka pienākums. Šis pienākums gulstas uz tēvu un māti līdz laikam, kad bērns var sevi apgādāt, bet ne ilgāk kā līdz 24 gadu vecuma sasniegšanai , ja bērns turpina mācības vispārēja izglītības iestāde vai augstskola.
2. Secinājums: Rakstot studiju darbu autore secināja, ka Civilprocesa likumā 620.7pantā likumdevējs noteicis: ka ja nekustama īpašuma valdījumā noteiktajā laikā nav ierādies parādnieks, vai viņa pilngadīgs ģimenes loceklis un nav ziņas par neierašanas iemeslu zvērinātais tiesu izpildītājs ieviešanu valdījumā atliek uz citu laiku. Pēc autores domām valdījumu atlikšana uz citu laiku būtiski pagarina ieviešanas valdījuma procesu un tādējādi rodas ilgs process un līdz ar to rodas zvērināta tiesu izpildītāja noslogotība.
Priekšlikums: Lai samazinātu zvērināta tiesu izpildītāja noslogotību un paātrinātu lietas pabeigšanu sapratīgā termiņā darba autores priekšlikums būtu grozīt Civilprocesa likumā 620.7pantu un noteikt noteikt to šāda redakcijā –Ja parādnieks vai viņa pilngadīgais ģimenes loceklis nav ieradies uz ieviešanu valdījumā bez attaisnojoša iemesla, tad zvērinātām tiesu izpildītājam ir tiesības bez parādnieka klātbūtnes ieviest nekustamo lietu valdījumā. Pēc autores domām, tas samazinātu procesa ilgumu un tas vairāk motivētu personu ierasties uz šāda veida darbībā.…