Pēdējos gados Latvijas tirgū parādās jauni žurnāli, kas veiksmīgi adaptējas Latvijas tirgū, tāds ir žurnāls "FHM" un žurnāls "Cosmopolitan". Žurnāls "Cosmopolitan" ir pasaulē zināms bernds, to lasa sievietes visā pasaulē un tagad arī pie mums Latvijā.
Šajā darbā autore apskatīs žurnāla "Cosmopolitan" latviešu žurnālistikas amerikanizācijas fenomenu, kā arī izklāstīs amerikanizācijas un makdonalizācijas skaidrojumu, jo autore uzskata, ka nevar rakstīt par amerikanizāciju, ja papildus neapskata makdonalizāciju.
Par daba hipotēzi autore izvirza sekojošo:"Cosmopolitan" kā amerikanizācijas paraugs.
Darba mērķis ir noskaidrot, ar kuru no procesiem (amerikanizāciju vai makdonalizāciju) skaidrojams žurnāla "Cosmipolitan" fenomens Latvijā , kāpēc viņš ir tik populārs, un kāpēc viņu vizspār vajadzēja ieviest Latvijā.
1993. gadā autors Džordžs Ritzers izveidoja terminu makdonalizācija. Teorijas nosaukums ir aizgūts no ātrās apkalpošanas restorāna Mc'Donalds, šie restorānu tīkli ļoti ātri izplatījās visā pasaulē un guva lielu atzinību no patērētāju puses. Ātrās ēdināšanas resorānus Mc'Donalds mēdz dēvēt par globalizācijas simbolu, jo šie restorāni parāda amerikāniskās dzīves veida modeli. Autors Dž. Ritzers savas teorijas vairāk balstīja uz ātrās ēdināšanas restorāniem, viņš makdonalizāciju definē kā procesu, kura ietvaros ātrās ēdināšanas restorānu darbība sāk attīstīties gan ASV, gan visā pasaulē. 1 Bet, autors P. -R. Kenings norāda, ka makdonalizācija ir simbolu sistēma, kas falsificē pastāvošo kārtību un patieso efektivitāti, kas to padara acīmredzamāku, realāku.…