Žurnālisti ir galvenie sabiedriskās domas veidotāji, turklāt masu informācijas līdzekļu pamatuzdevums ir vārda un preses brīvības sargāšana. Tas nozīmē, ka žurnālistu rokās ir milzīga un ietekmīga vara, kurai ir jāspēj nodrošināt demokrātijas pamatelementu eksistenci.
Nereti politiķi un citi savtīgi noskaņoti cilvēki cenšas izmantot masu informācijas līdzekļus un tā varu savā labā, tāpēc žurnālistiem un visai sabiedrībai ir svarīgi apzināties savas tiesības uz vārda brīvību, būt neatkarīgiem un nepaļauties spiedienam.
Mana darba mērķis ir noskaidrot un analizēt, kādas tiesības un pienākumus likumi paredz žurnālista profesijai, kā arī izpētīt dažādu Latvijas mēdiju ētikas kodeksus un svarīgākos likumus, kas attiecas tieši uz žurnālistiem. Darbā veikšu arī manis interesējošajai tēmai atbilstošu konkrētas juridiskās problēmas analīzi – konkrēti televīzijas žurnālistes Ilzes Jaunalksnes noklausīto telefona sarunu lietu, kuras rezultātā žurnāliste iesniedza administratīvajā rajona tiesā pieteikumu pret Latvijas valsti, Valsts ieņēmumu dienestu un tā struktūrvienību finanšu policiju, apstrīdot valsts iestāžu rīcību un prasot atlīdzināt morālo kaitējumu.…