Izvēlējos rakstīt par žurnālistikas ētiku, jo man šī joma liekas, ļoti saistoša. Vācot materiālus gribēju izpētīt žurnālistu ētikas kodeksu, kaut gan uzskatu, ka Latvijā netiek ievēroti visi likumi. Tagad šī profesija ir vien no bīstamākajām pasaulē, jo informācijas dēļ cilvēki tiek nogalināti un elite ar neierobežotiem līdzekļiem var ierobežot kādas informācijas parādīšanos presē. Žurnālisti ir cilvēki, kas parāda mums pasaules ainu. Aprakstīju arī šādas ētikas kategorijās kā cieņa un gods, kas izsaka personības attieksmi pret sevi kā morālo vērtību un sabiedrības attieksmi pret cilvēku, vērtējot viņa rīcību. Presē parādās ļoti daudz informācijas , bet tā ir tikai daļa no visas informācijas, kas ir mums visapkārt.
Darbā ietverta informācija par vārda un izteikšanās brīvību demokrātiskās valstīs un kā tā nodrošināšanai likumdošanā ir veltīta īpaša nozīme, uzsverot iedzīvotāju domu un uzskatu brīvību, citādu uzskatu cieņu un cilvēktiesību ievērošanu. Kā arī darbā iekļāvu ētikas kodeksa būtību un informācijas ētiku, jo šīs jomas, manuprāt, vada žurnālistu darbību un rosina tos rīkoties atbilstoši ētikas likumiem.
Ētika ir zinātne par ētosu (morāles normu, ideālu un principu kopumu), ar ko saprot gan likumus, gan tikumību. Tikumu likumiem ir normatīvs raksturs, tie atšķiras ar to, ka morāles gadījumā mums darīšana ar absolūtas uzvedības iespējamību. Tikumiskā uzvedība ir morāle, bet juridiskā-legāla.1 Viens no ētikas uzdevumiem ir nemitīgi nostādīt cilvēku ar viņa morāles kritērijiem apjukuma stāvoklī, jo precīzi izsakoties, cilvēkam nevar būt nekādu iepriekš dotu, uz visiem laikiem gatavu kritēriju, kā novērtēt savu rīcību. Viņam pašam vienmēr nemitīgā nedrošībā jāizvēlas un jānošķiras par savu lēmumu pareizību. Cilvēkam ir tieksme savu rīcību aizmirst un ētika norāda uz cilvēka nestabilo stāvokli pasaulē. Tas padara ētiku skaidru, jēgpilnu un reālistisku, jo atņem cilvēkam nepamatotas ilūzijas un virspusēju optimismu.
Ētika izstrādā cilvēka rīcības modeli un formulē pareizas uzvedības orientierus. Galvenais ētikas uzdevums parādīt kā pareizi rīkoties nosakot robežu , kas būtu jāievēro, lai neaizskartu citu cilvēku godu un cieņu. …