Secinājumi
1. Izpētot laikrakstus un laikabiedru dienasgrāmatas, jāsecina, ka karadarbība Kazdangu neskāra. Līdz ar to ir iegūta atbilde uz pirmo pētījuma jautājumu.
2. Otrā pasaules kara laikā Kazdangā, tā pat kā pārējā Latvijā, politiskā vara mainījās 4 reizes.
3. Autors šo ZPD darbu izstrādājot secināja, ka avīžu raksti tika koriģēti par labu pastāvošai varai. Kā piemēru minot, kad Vācijas vara nāca pie valdības, viņi atklāja PSRS noslēpumus, neizdarības, visu, kas bija vērsts pret latviešu tautu. Šajā ziņā varam secināt to, ka avīžu raksti daudz ko arī noklusēja.
4. Balstoties uz avīžu rakstiem, autors var secina, ka vislabvēlīgākā vara, kas bija Latvijā Otrajam pasaules karam sākoties, bija K. Ulmaņa vara.
5. Padomju okupācijas sākumā, Latvijas, tai skaitā kazdandznieku, ikdiena krasi nemainījās, lielākā daļa pielāgojās jaunajiem apstākļiem, līdz sākās masveidīga latviešu izsūtīšana uz darba nometnēm.
6. A. Hitleram nākot pie varas Latviešu iedzīvotāji tika piemēroti kara vajadzībām, visas nodevas visi, it kā brīvprātīgie, ziedojumi nonāca karadarbības atbalstīšanai. Aktīvi izmanto arī cilvēku resursus: sākotnēji brīvprātīgi, bet pēc dažiem mēnešiem obligāti, tiek mobilizēti latviešu puiši leģionā.
7. Gan padomju okupācijas laikā, gan vācu okupācijas laikā tika sodīti un izsūtīti cilvēki, kuri sadarbojās ar iepriekšējo varu.
8. Atgriežoties PSRS varai pie teikšanas, spriežot pēc rakstiem presē, Latvijas iedzīvotāji viegli nopūtās un priecājas par varas maiņu, jo A. Hitlera valdīšanas laikā latviešu tauta un citas tautas kas bija pakļautas A. Hitleram tika pilnīgi iesaistītas karadarbībā un izmantoti resursi tā, ka pašai tautai sāka trūkt.
…