Simboli līdztekus valodai, tradīcijām, tehnoloģijām un vērtībām ir viens no ikvienas kultūras pamatelementiem. Jebkurš žests, artefakts, zīme vai koncepts, kas kaut ko vēstī vai izsaka, tiek definēts kā simbols. Pētīt simbolus ir būtiski, jo tie ir kopīgi visai sabiedrībai vai kādai tās daļai, tie izsaka kopīgas emocijas, informāciju un izjūtas un tādejādi pilda sociālās vienotības funkciju. (Abercrombie, Hill, Turner, 2000:352)
Vispirms ir nepieciešams noskaidrot, kas ir zīmols. Akadēmiskajā terminu bāzē (skat. 31.10.2008.) zīmols tiek saistīts ar uzņēmuma prečzīmi, firmas zīmi, logo u. tml., vārdu, vārdkopu, grafisku veidojumu, ar simbolu vai citu zīmi un kāds indivīdam un sabiedrībai veidojas un tiek veidots par kādu personu, firmu, preci vai pakalpojumu. Turpretī tirgzinībās šo jēdzienu skaidro kā kompānijas vai produkta nosaukumu, ar kuru kontaktējoties gan vizuāli, gan akustiski mērķauditorijai rodas iepriekš plānots noturīgs stereotipu klāsts. (Abizāre V., Pavlovska V., 2005).
„Vācu un angļu valodā lietotais vārds „Brand/brand” ir ģermānisms, kas sākotnēji saistāms ar „dedzināšanas, degšanas, ugunsgrēka” nozīmi un latviešu sarunvalodā tas izmantots aizguvumos no vācu valodas brandvīns, brandmūris. Angļu valodā vārds „brand” tiek lietots arī citās nozīmēs. …