Ikviens uzņēmums, ikviena prece sākas ar ideju - ar ideju un cerību par savas ieceres izdošanos. Tad, kad ir nobriedusi doma par jauna uzņēmuma, preces veidošanu vai kāda pakalpojuma ieviešanu, ir jāveic virkne darbu, lai sapni pārvērstu par īstenību. Ja ir skaidrība par to ko, kā, kur un kam ražos, piedāvās, jāizdomā sava uzņēmuma, preces vai pakalpojuma nosaukums, zīmols. Zīmols ir viens no tiem publiskajiem tēliem, kas lielai daļai patērētāju veido priekšstatu par preci vai uzņēmumu, formē tā auru un ietver sevī visa uzņēmuma vai preces izdošanās vai arī neveiksmes atslēgu. Pareiza zīmola izvēle ir noteicošā, lai uzņēmums vai prece sekmīgi varētu attīstīties un iekarot savu daļu tirgus un gūtu stabilus ienākumus vairāku gadu vai pat gadu desmitu laikā. „Labs zīmols ir vēl kas vairāk – tas piešķir produktam vai pakalpojumam krāsu un skaņu.” (Kotlers, 2007, 27.lpp.)
Šis kursa darbs sniegs ieskatu kā tika veidots un attīstīts zīmols „Kvalitatīvs produkts” jeb „Zaļā karotīte”, kas daudziem no mums asociējas ar kvalitāti un drošību un apzināti vai neapzināti liek izvēlēties preci, kurai ir piešķirta šī zīme. Tiks analizēta zīmola attīstības gaita, uzņēmumi, kas šo zīmi ir veiksmīgi saņēmuši un arī noturējuši šo statusu vairāku gadu garumā, tiks arī projicēta un vērtēta zīmola nākotnes vīzija. Bet, lai varētu veiksmīgi spriest un analizēt pieejamos datus, tad pirmām kārtām tiks apskatīti zīmolu veidošanās pirmsākumi, to funkcijas, mērķi kopumā, kā arī nedaudz vērtēta pasaules populārāko zīmolu panākumu atslēga.
Darba temats. Zīmola „Kvalitatīvs produkts” jeb „Zaļā karotīte” attīstība.
Darba mērķis. Izpētīt zīmola „Kvalitatīvs produkts” jeb „Zaļā karotīte” veidošanos, attīstību un nākotnes vīziju.
Darba uzdevumi.
1.Izpētīt vispārēji zīmolu veidošanos, funkcijas, mērķus.
2.Izpētīt un izvērtēt zīmola „Zaļā karotīte” izveidošanos, attīstību, normatīvo bāzi.
3.Vērtēt zīmes saņēmējuzņēmumus, to dinamiku.
4.Intervēt zīmola „Kvalitatīvs produkts” un zīmes saņēmējuzņēmumu pārstāvjus.
5.Veidot SVID analīzi no kvalitātes zīmes ieguvēju ražotāju viedokļa un veikt iedzīvotāju aptauju par zīmola nozīmi sabiedrībā.
6.Piedāvāt priekšlikumus zīmes „Zaļā karotīte” turpmākai veiksmīgai attīstībai.
Darbā izmantotās metodes.
1.Literatūras, interneta resursu analīze.
2.SVID analīze.
3.Anketēšana.
4.Intervija.
5.Pētījuma datu apstrāde un analīze.…