Ziemeļu sikspārnis sastopams visā Eirāzijas ziemeļu daļā no Francijas līdz Klusajam okeānam. No visas sikspārņu kārtas tieši šis ir aizvirzījies vistālāk no ziemeļiem – Kolas pussalā tas atrasts pat aiz polārā loka [ 5;72 ].
Vidēja izmēra sikspārnis. No citām sugām atšķiras pēc ādas un apmatojuma krāsas. Lidplēves, ausis, purns melnā krāsā. Muguras mati tumši brūni vai melni ar zeltainām virsotnēm ( izteikti divkrāsaini ), vēderpuse netīri dzeltena vai dzeltenpelēka. Ausis samērā īsas, auss radziņš īss, plats nedaudz noliekts uz priekšu. Spārna lidplēve piestiprināta pie pēdas ārējā pirkasta pamata. Aste 3 – 4mm sniedzas ārpus lidplēves. [ 7;36 ]. Sikspārņa ķermenis ir saplacināts muguras vēdera virzienā. Īkšķim ir līks nags, kuru tas izmanto kāpelējot pa stāvu virsmu. Pakaļkājas un asti savā starpā vieno astes lidplēve. Pakaļkājas vāji attīstītas. To pieciem pirkstiem ir asi nagi, ar kuriem turēties [ 10 ].
Ļoti plāna, bet elastīga, ar asinsvadu un nervu tīklu bagāti caurausta lidplēve, kura veidojas, saplūstot muguras un vēdera ādai, ietver visu spārna skeletu, stiepjas gar ķermeņa sāniem, arī pakaļkājas līdz potītēm un asti. Lidplēves plaša virsma palīdz sikspārņiem ne tikai noturēties gaisā, bet arī ir viens no svarīgākajiem termoregulācijas orgāniem [ 6;14 ].
…