Katrā valstī, Ziemassvētkus svin savādāk, bet visur ir dāvanas, prieks, eglīte un Ziemassvētku vecītis.
BĒTLEME- Šajā pilsētā Ziemassvētki ienāk trīs reizes. Rietumu valstīs svētkus svin 25. decembrī, Pareizticīgo baznīca- 7. janvārī, bet Armēņu baznīca- 19. janvārī. Tradicionālās svinības sākas Ganu laukumā un turpinās baznīcā. Tā kā baznīcā vietas pietiek tikai dažiem simtiem, tur var tikt tikai ar ielūgumiem. Pārējiem svinētājiem svēto misi iespējams vērot uz lieliem ekrāniem ārpus baznīcas vai pa radio.
LIETUVA- Lietuvā Ziemassvētku vecīti sauc “Kaledu senis”. Galdā lietuvieši liek 12 dažādus ēdienus, lai turpmākos 12 mēnešus dzīvotu pārticībā. Šī gada jaunums - pirmo reizi Viļņā Lukišķu laukumā ierīkots svētku gadatirgus, kurā var gan iegādāties dažādus suvenīrus, gan mieloties ar tēju, karstvīnu un ceptiem kastaņiem. Turpat ierīkota arī 900 kvadrātmetru liela mākslīgā ledus slidotava, un tas viss būs pieejams līdz pat Triju karaļu dienai. Ziemassvētku un Jaungada nedēļā katru vakaru kādā no Viļņas baznīcām skanēs lietuviešu un ārzemju kamermūzikas koncerti, uz kuriem ieeja ir bez maksas. Pirmajos Ziemassvētkos- 25.decembrī teatralizēta šova laikā tiks ieslēgts televīzijas torņa svētku apgaismojums, ko lietuvieši ar lepnumu dēvē par augstāko svētku egli valstī.
Igaunija- Šī gada nogalē Tallina viesiem un mājiniekiem tiek pasniegta kā dāvana- gan Resnā Margarita, gan citi vecpilsētas torņi un ēkas ir apjoztas ar dažādu krāsu dāvanu lentēm, kas sasietas milzu pušķī. Rātslaukumā jau no novembra beigām virmo karstvīna un piparkūku, asinspudiņa un griķu cepumu un citu nacionālās virtuves gardumu smaržas. Pilsētā notiek tradicionālie Ziemassvētku koncerti un citi pasākumi.
KRIEVIJA- Krievijā Ziemassvētki parasti saistās ar biezputru “kutju”, ko gatavo no kviešu miltiem, pieliekot ogas un medu. “Kutju” esot jāmet pret griestiem. Ja tā pielīp, nākamais gads būs ražīgs.
POLIJA- Ziemassvētku vakarā bērni sagaida pirmo zvaigzni debesīs. Tās parādīšanās nozīmē svētku vakariņu sākumu. Klājot galdu, zem galdauta paliek salmus, lai atgādinātu, ka Jēzus piedzima kūtī. Pie galda vienmēr tiek atstāta brīva vieta negaidītam ciemiņam. Pirms maltītes ģimene noskaita lūgšanu un apēd gabaliņu dievmaizes. Uz tās attēlota Marija, Jāzeps vai Jēzus bērniņš. Ikviens šajā brīdī iedomājas kādu vēlēšanos un aizmirst strīdus. Saskaņā ar tradīciju Ziemassvētku laiks sākas 24.decembrī un ilgst līdz 6.janvārim, Triju Ķēniņu dienai. Ziemassvētku vakarā bērni pārģērbjas par ķēniņiem, velniem un eņģeļiem. Bērni pulciņos apstaigā kaimiņu mājas, lūdzot naudu vai cienastu.…