Ievads
Darbā ir aplūkota tēma par ziemas sezonas atpūtas iespējām Latvijā. Izskatīti dažādi ziemas atpūtas piedāvājumi, to dažādība, veidi un atpūtas iespējas un to saistība ar ekotūrismu.
Šobrīd ziemas tūrisms ir aktuāls, jo cilvēkiem rodas vēlme ziemā doties galvenokārt uz kalniem, tomēr ir sarucis ziemas atpūtnieku skaits. Galvenokārt tūristi izvēlas doties individuālos ceļojumos, nesaistoties ar tūrisma aģentūrām, jo tas sanāk par 50 % procentiem lētāk, toties tūristi tādējādi pieļauj smagas kļūdas savas nezināšanas dēļ, kuras bieži ir jālabo tūrisma aģentūrām.
Latvijā augstvērtīgi ziemas aktīvās atpūtas centri ir vēl attīstības stadijā, par labiem centriem var uzskatīt četrus: Baiļus, Cīrulīšus (Žagarkalnu), Siguldas pilsētas trasi, Zviedru Cepuri.
Pats aktuālākais ziemas tūrisma veids šobrīd ir kalnu slēpošana un kalnu slaloms.
Darbā aplūkotas dažādas ziemas tūrisma vietas Latvijā, to attīstības perspektīvas un sekas, kuras atstāj atpūtnieki, kad beidzas ziemas tūrisma sezona un tā saistība ar ekotūrismu.
Darba mērķis: Pilnveidot zināšanas par ziemas tūrismu kā tūrisma veidu Latvijā un apzināt konkrētus atpūtas kompleksus, kā arī ziemas tūrisma dažādību Latvijā un tā atstātās sekas, beidzoties sezonai un šī tūrisma veida saistību ar dabai draudzīgo ekotūrismu.
Darba uzdevumi:
1. Savākt informāciju par ziemas atpūtas iespējām Latvijā.
2. Apkopot informāciju par tūrisma veidiem, iespējām, vietām un to radītām sekām.
3. Atlasīt sev nepieciešamo informāciju par ziemas tūrismu.
4. Izpētīt ziemas tūrisma veidus Latvijā.
5. Analizēt un izdarīt secinājumus par ziemas tūrisma iespējām Latvijā, to veidiem, atpūtas vietām un tā radītām sekām. Izdarīt savus secinājumus.
Darba pirmajā nodaļā darba autori apraksta dažādas ziemas sezonas atpūtas iespējas un šo pakalpojumu sniedzējus.
Darba otrajā nodaļā darba autori apraksta ziemas sezonas tūrisma pozitīvās un negatīvās sekas un ietekmes.
Darba trešajā nodaļā darba autori apraksta ziemas sezonas tūrisma pakalpojumu saikni ar ekotūrismu.
Galvenie informācijas avoti, ko izmantoja darba veidošanai bija interneta resursi un žurnāls “Tūrisms”, kā arī teorētiskajās mācību stundās apgūtās zināšanas.
…