Kokvarde (Hyla arborea) – Tā ir 3.5 līdz 4.5cm gara. Mugurpuse ir gluda, zaļgana. Rīkles apvidus ir brūns, vēderpusē tā ir gaišāka ar kārpiņām. Sānos kokvardei ir izteikta tumša svītra ar baltu apmali. Tai pirkstu galos ir apaļi piesūcekņi, kas izdala lipīgu sekrētu. Starp pirkstiem ir nelielas peldplēves.
Zaļā varde (Rana esculenta) – Garums sasniedz 9 līdz 10cm. Ķermeņa virspuse ir zaļa ar melniem plankumiem uz tās. Pār muguru un gar abiem sāniem ir dzeltena, gareniska svītra. Vēderdaļa ir balta vai dzeltenīga. Krāsa ir vissvaigākā tikko pēc kurkuļu izmešanas. Vēlāk tā top bālāka vai tumšāka atsizdamās brūnā krāsā. Lielajām acīm ir spilgti dzeltens gredzens.
Sastopamība.
Kokvarde – tās var sastapt Viduseiropā, Austrumeiropas dienvidu daļā, uz ziemeļiem kokvardes areāls plešas līdz Lietuvai, Orlas un Tulas apgabalam. Tā mājo arī Krimā un Kaukāzā. Sešas līdz astoņas kokvaržu sugas sastopamas Ziemeļrietumu Āfrikā, Viduseiropā, Dienvideropā un Tuvajos Austrumos uz dienvidaustrumiem līdz Irānas vidienei.
Zaļā varde – tā ir sastopama visā Eiropā, Ziemeļāfrikā un lielā daļā Āzijas (iespējams visā Vidusāzijā līdz Japānai. Uz ziemeļiem izplatības abgabalu norobežo polārais loks. Kalnu apgabalos tā ir sastopama līdz 1800 metru augstumā.…