Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:719610
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 09.04.2014.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 18 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
1.  Zādzības kā noziedzīga nodarījuma raksturojums    5
1.1.  Subjektu un objektu raksturojums    6
1.2.  Subjektīvās un objektīvās puses raksturojums    7
2.  Prettiesiska valdījuma raksturojums    9
2.1.  Subjektu un objektu raksturojums    10
2.2.  Subjektu gribas izteikuma īpatnības    11
2.3.  Prettiesiska valdījuma iegūšanas īpatnības    13
2.4.  Prettiesiska valdījuma izbeigšanās īpatnības    14
2.5.  Ļaunticīgs valdījums    17
3.  Prakses materiālu un tiesu prakses analīze salīdzinot zādzību un prettiesisku valdījumu    19
  Secinājumi    22
  Izmantotās literatūras un avotu saraksts    24
Darba fragmentsAizvērt

Secinājumi
Katrs drīkst aizsargāt savu valdījumu no jebkāda ierobežojuma vai traucējuma, pat ar varu, ja vien pēdējo izlieto nekavējoties un likumā atļautās pašaizstāvības robežās. Piešķirot katram valdītājam tiesības aizsargāt savu valdījumu, tiek nodrošināts gan valdījums, gan īpašuma tiesība, kuras elements arī ir valdījums. Pašaizsardzības būtība izteikta Civillikuma 1733. panta pirmajā teikumā, reglamentējot saistību tiesību aizsardzību: pašpalīdzība izņēmuma veidā ir atļauta tikai tad, kad tas notiek ar nolūku novērs mēģinājumu prettiesīgi grozīt pastāvošās attiecības, bet arī šajā gadījumā vienīgi nepieciešamās pašaizstāvības robežās.
Tiesa, kuras aizsardzību valdītājs meklē, pēc sava ieskata var pieprasīt no atbildētāja nodrošinājumu tam, ka viņš turpmāk valdījumu vairs netraucēs. Tiesas spriedumu, ar kuru uzdots atbildētājam turpmāk netraucēt prasītāja valdījumu, nevar izpildīt piespiedu kārtā. Tāpēc atbildētājam faktiski pastāv iespēja šos traucējumus atkārtot, piem., izmantot kājceliņu kaimiņu tīrumu, tādējādi prasītājs pastāvot tiesas spriedumam, nevar būt drošs, ka valdījuma traucējumi netiks izdarīti atkārtot.
Viens no veidiem, ka iegūt valdījumu ir lietas faktiska sagrābšana. Faktisku to var sagrābt izdarot fizisku darbību, vai ieiet tajā vai nododot to. Valdījumu var iegūt ar gribas veidošanu– attieksme pret lietu kā pret savu. Valdījumu var iegūt arī caur vietnieku un par labu tādai personai, kura nav spējīga paust savu gribu un pēdējais tiesību valdījuma iegūšana. Lai iegūtu valdījumā tiesību vajadzīga tiesības faktiska izlietošana (fiziska vara) ar nolūku (gribu) izlietot šo varu kā savu tiesību. Valdījums turpinās tik ilgi, kamēr pastāv fiziska vara pār lietu un griba to paturēt sev.
Valdītāja stāvoklis ir atzīstams par paralēlu īpašnieka statusam, gadījumā, ja valdītājam ir īpašnieka griba. Tādējādi arī valdījuma prasība ir līdzīga īpašuma prasībai, proti, valdītājam ir tiesība uz patstāvīgu valdījuma aizsardzību un atņemta valdījuma atjaunošanu. Katrs valdītājs drīkst aizstāvēt savu valdījumu no ikviena ierobežojuma vai traucējuma.
Kopēja noziedzības struktūrā vislielākais īpatsvars ir noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu. Šie noziedzīgie nodarījumi ir saistīti ar fizisko un juridisko personu īpašuma vai viņu mantisko interešu apdraudējumu.

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −4,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1338512
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties