Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:140891
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 21.12.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 7 vienības
Atsauces: Nav
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    6
  Wimax un Wi-fi tīkla uzbūve    7
  Wi-fi tīkls    7
  Wimax tīkls    8
  Šo tīklu datu pārraides ātrums    10
  Uzstādīšanas un lietošanas izmaksas    11
  Wimax un Wi-fi izmantošanas plusi un mīnusi    13
  Wimax un Wi-fi spēja pastāvēt turpmāk    15
  Literatūras saraksts    16
Darba fragmentsAizvērt

Mūsdienās, pasaule nav vairs iedomājama bez interneta. Internets tiek lietos visur un pieprasījums pēc tā arvien palielinās. Tas ir kļuvis par ikdienas nepieciešamības pakalpojumu, jo tādā veidā mēs varam apmainīties ar mums nepieciešamo informāciju lielā ātrumā, lai arī kāds būtu attālums starp informācijas nosūtītāju un saņēmēju. Tieši lielā pieprasījuma, kā arī nepieciešamības dēļ, internets izplatās visapkārt mums, un nu jau vairs nevienu nepārsteidz tas ka ar mobilo tālruni mēs varam pārbaudīt e-pastu, lasīt ziņas, skatīties video utt. To visu nodrošina bezvadu internets.
Bezvadu internetu var iedalīt vairākos veidos – Wi-fi, 3G, 4G, GPRS, HSDPA, Wimax, EDGE un citi. Katram no šiem veidiem piemīt savas īpašības ar ko tas atšķinas no citiem. Šajā darbā apskatīsim Wi-fi un Wimax sniegtās iespējas un to atšķirības, jo WiFi ir ļoti izplatīts un daudzi zina, kādas priekšrocības tas mums sniedz un to ir lietojuši, bet par Wimax plašāk stāstīt zinās tikai retais, jo šis veids pie mums Latvijā nav tik izplatīts. Tāpēc darbā apskatīsim šo tīklu uzbūvi, salīdzināsim izmaksas ko šie tīkli sagādā patērētājam, kā arī noteiksim šo tīklu priekšrocības un trūkumus.

Wi-Fi izmanto gan vienkanāla, gan digitālo daudzkanālu radiosakaru modulāciju. Šo modulāciju attīstība veicināja Wi-Fi, attīstību. Nelicenzēta radioviļņu izplatīšana Amerikā pirmo reizi tika atļauta 1985. gadā (to atļāva Federālā Komunikāciju Komisija(FCC)). Vēlāk daudzas valstis pieņēma identisku radioviļņu izplatīšanas regulu, atļaujot izmantot radiosakarus lielākajās pilsētās. Šo priekšlikumu atļaut radioviļņu izplatību ierosināja Maikls Markus no FCC 1980. gadā, un regula izveide prasīja nākamos piecus gadus. Reguls veicināja privātpersonām izmantot radiosakarus, pret ko nostājās lielākā daļa radioviļņu ierīču ražotāju un radioierīču operatori. Wi-Fi priekštecis tika izveidots 1991. gadā. To izdarīja NCR Corporation AT&T Nieuwgeinā, Nīderlandē. Tas tika veidots, lai palīdzētu kasieru darbā. Produkts tika nosaukts par WaveLAN, tā ātrums sasniedza 1 – 2 Mbit/s. Viks Hajes (Vic Hayes), kurš bija IEEE 802.11 īpašnieks uz 10 gadiem, bija iesaistīts protokolu IEEE 802.11a un IEEE 802.11b izveidē.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties