Ievads
Kad sāku rakstīt sō darbu mana vēlēšanās bija uzzināt ko vairāk par kādu no trimdas rakstniekiem. Rakstīt Veroniku Strēlerti es izlēmu tādēļ, ka biju nedaudz par viņu dzirdējusi. Mani galvenokārt interesējā, kā dzejniekus iespaidoja trimda, cik daudz no viņu darbiem ir saistīts ar viņu likteņiem. Kā cilvēks es vēlējos zināt kā dzejnece dzīvoja trimdā, ko juta un kāda bija viņas attieksme pret šo viņas dzīves posmu.
Vēl es vēlējos uzzināt, cik cieša saistība ar personīgo pārdzīvojumu ir viņas dzejai, vai savu dzīvi viņa nebaidās atklāt dzejā, un ja nebaidās tad par ko viņa raksta, cik daudz no dabas un reli’ģijas ir viņas dzejā.
V. Strēlertes biogrāfija
Veronika Strēlerte ir Rudītes Strēlertes literārais pseidonīms. Rudīte Strēlerte ir dzimusi 1912.g. 12. maijā Dobelē, rakstveža ģimenē. Divu gadu vecumā dodas bēgļu gaitās vispirms uz Valku, pēc tam uz Krieviju. Latvijā atgriežas drīz pēc neatkarīgas valsts proklamēšanas.
Dzejniece ir mācījusies Jelgavas 4. pamatskolā, Auces pamatskolā, Jelgavas 2. valsts ģimnāzijā, Rīgas 2. pilsētas vidusskolā. 1941.g. Veronika Strēlerte beigusi Latvijas Universitātes Vēstures un filaloģijas fakultāti, Romāņu filaloģijas nodaļu. Dzejniece jau studiju laikā interesēja franču kultūra un literatūra.
Veronika Strēlerte strādājusi žurnāla “Mana māja” redakcijā, laikrakstā “Daugavas vanagi” bijusi galvenā redaktore (1942.-1943.g.), pēc tam par tā vadītāju (1944.-1945.g.) jau atrodoties Berlīnē.
…