Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
2,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:620457
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 14.02.2011.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 5 vienības
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

Zinātnē terminu psiholoģija skaidro kā „zinātne, kas nodarbojas ar psihisko parādību pētīšanu un zināšanu izmantošanu, lai veicinātu cilvēku spēju attīstību un apmierinātību ar dzīvi. Psiholoģiskie priekšstati sāka veidoties jau Senajā Grieķijā, bet psiholoģija kā zinātne radās tikai 19. gs. otrajā pusē uz filozofijas, fizioloģijas un fizikas pamata.” (Psiholoģijas vārdnīca 1999; 111)
Darba gaitā tika aplūkota personības psiholoģija Viestura Reņģes izpratnē. Referāta autorei, klausoties psiholoģijas lekcijas, vissaistošākā likās tieši personības psiholoģija, jo šajā psiholoģijas apakšnozarē var noskaidrot, kā veidojas un attīstās personība, kādas ir personības psiholoģiskās īpašības, ar kādām metodēm pēta personību. Mūsdienās cilvēki bieži vien jauc dažādus jēdzienus, lietojot tos kā sinonīmus, piemēram, ir nācies dzirdēt, ka personība ir tas pats, kas cilvēks vai indivīds.
Viesturs Reņģe saka, ka personība ir „cilvēks, kurš spēj apzināties un vadīt savu rīcību [..] Smagākos noviržu, piemēram, šizofrēnijas gadījumos mēs redzam pilnīgu personības degradāciju, sabrukumu, bet šis cilvēks bija personība. Ja mēs gribam runāt par vispārinātu personības jēdzienu, tad personība ir neatkārtojams cilvēka īpašību kopums; katra personība ir unikāla, tas ir vienots veselums, kas vada psihiskos procesus, nosaka cilvēka izturēšanos un rīcību.” (Reņģe 2000; 5) Daudzi psihologi uzskata, ka cilvēks nevar piedzimt kā personība, bet gan kā indivīds, kas dzīves pirmajos gados veidojas par personību.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties