Mēs dzīvojam informācijas laikmetā. Bez saskares ar jaunu informāciju nav iedomājama mūsu ikdiena. Ja uzskaitītu visu informāciju, ko katru mirkli uztver mūsu maņu orgāni, tad kopā sanāktu līdz diviem miljoniem atsevišķu vienību. Liels darbs veicams šo jauno ziņojumu sniedzējiem, jo jācenšas savu vēstījumu izcelt uz citu fona tā, lai cilvēki to ne tikai ievērotu, bet arī iegaumētu. Tieši tāpēc informācijas paudējiem vajag zināt, kā darbojas cilvēka uztvere un kā pareizāk noformēt savu ziņojumu.
Informācijas uztvere notiek sekojoši:
Stimuls (ziņojums) → Stimulu → Stimulu → Smadzeņu → Stimula
uzņem izraisītie garozas informācija
sajūtu signāli uztveres tiek izmantota
orgāns sasniedz mehānismi darbības
centrālo interpretē vadīšanā
nervu uzņemto
sistēmu vēsti
Nr.1 (Vuorinens, Tūnala, Mikonens, 1998)
Ziņojuma sūtītājs nodod ziņojumu, kurš savukārt tiek uztverts ar maņu orgāniem, tālāk informācija tiek nodota tālāk uz centrālo nervu sistēmu un smadzenēm, kur notiek šīs informācijas apstrāde, kuras rezultātā cilvēks nonāk pie ziņojuma apjēgšanas un saprašanas. Šis šķietami garais process, notiek ļoti ātri.
Uztvere caur maņām
Iekšēji mēs uztveram informāciju ar redzes tēlu, skaņu, sajūtu, smaržu un garšu palīdzību. Prātā mēs it kā iedomājamies to, ko esam uztvēruši no ārējās teritorijas caur pieciem uztveres kanāliem. Mūsu sajūtas ir mūsu informācijas uztveres kanāli.…