Situācija: Billei neļauj skatīties ģimenes albumu.
1.Psiholoģiska situācija, jo Bille jūtas apzinīga, bet viņai neļauj aiztikt albumu, jo domā, ka viņa to varētu saplēst.
2.Billei stingri noteikts, ka albumu nedrīkst ņemt. Bille arī neņem tikai uzkāpj uz krēsla, lai paskatītos. Viņai patīk skatīties dažādas fotogrāfijas un atcerēties tos notikumus, kuri tajās attēloti. Bet pēkšņi Bille izdzirdēja soļus un aizcirta albumu, bet pēc tam atcerējās, ka varbūt zīdlapiņa ir saburzījusies. Tāpēc Bille jutās noskumusi, ka atkal varētu tikt bārta, bet neviens to neuzzināja. Man tas liekas tik ļoti skumji, ka bērnam neļauj skatīties ģimenes albumu, tas taču pieder visiem.
3.Bērniem var parādīt cik dažādi ir vecāki, ka ir tādi, kuri visu ļauj, bet ir arī tādi, kuri neļauj neko. Tāpēc bērniem ir jābūt ir apzinīgiem, lai nevajadzētu velti vecākus sadusmot.
2. Situācija: Teātra izrāde.
1.Psiholoģiska situācija, jo Bille pēc izrādes bija tik ļoti uztraukusies, ka naktī sāka murgot.
2.Visi trīs bija aizgājuši uz teātra izrādi, jo Billi jau nebija kur atstāt. Pēc izrādes Bille jautāja mātei vai arī viņa redzējusi melno māti. Māte atbild, ka visi trīs redzējuši. Izstāsta, ka melno māti nav iespējams aizdzīt. Bille naktī sāka murgot un iekliedzās, māte ar tēvu atnāca. Tēvs nodomāja, ka nevajadzēja Billi vest uz to izrādi, bet māte viņu nosauc par ņergu, jo tā esot bijusi bērnu izrāde, tomēr tēvs ir tik mīļš un nomierina Billi. Tēva roka ir stipra – stingrs balsts. Žēl, ka māte atkal šādi izturas pret savu bērnu. Vajadzēja bērnam pastāstīt par teātra būtību.…