Augiem cilvēka dzīvē izsenis bijusi liela nozīme. Katrā mājā bija vajadzīgas gan slotas, gan cirvji, grābekļi un dakšas. Nepieciešami bija arī galdi, krēsli, gultas, skapji un pašas ēkas. Pļavas, meža, tīruma augi ir galvenais pārtikas avots cilvēkam un barība lopiem. Dārza augi ne tikai priecē mūsu vēderus, bet arī acis, jo ir patīkami vērot, kā no mazas sēkliņas izaug veselīgs augs, turklāt, veicot dārza darbus, varam fiziski vingrināt savu ķermeni. Pasaulē ir tūkstošiem puķu sugu, tās var augt, ja rūpējamies un labi kopjam.
Ikvienā lauku mājā ir savs neliels, glīts košuma dārziņš. Tur košās kliņģerītes sacenšas ziedēšanā ar kresēm, saldi smaržo puķu zirnīši, vakaros reibinoši smaržo matiolas un vēl daudzas citas puķes. Kur latvietis dzīvoja, kur latvietis strādāja – visur ziedēja puķes.
Arī pilsētās aug augi. Tur tiek veidoti parki, kuros stāda krūmus un rotā ziedu mozaīkas. Apzaļumo daudzdzīvokļu namus, skolu, bērnudārzu, privātmāju pagalmus u.c. Augus stāda ne tikai tāpēc, lai radītu sev tīru, sakoptu, patīkamu apkārtni. Koki, krūmi aizsargā no vēja, transporta radītā trokšņa un putekļiem. Par to lieliski pārliecinās mūsu bērnudārza bērni, jo ir iespēja ceļmalā vērot noputējušos augus, kokus un salīdzināt ar tiem, kas aug mežā.
Dažādu slimību ārstēšanai iepriekšējās paaudzes lietoja ārstniecības augus, kurus izmanto arī mūsdienās.
Ārstniecības augu pasaule ir ļoti plaša un daudzveidīga.
Savā darbā es sniedzu ieskatu bērniem par ārstniecības un indīgo augu lomu cilvēka dzīvē. …