Secinājumi
1. Vispārējā jeb aerobā izturība ir fiziskā īpašība, kura nepieciešama,lai pietiekami augstā funkcionālā stāvoklī uzturētu sirds un asinsrites sistēmu, kā arī elpošanas sistēmu. Ikdienas fizisko slodžu trūkumus pazemina izturības līmeni, un tas palielina risku biežāk saslimt ar sirds un asinsvadu, kā arī vielmaiņas slimībām (infarktu, aptaukošanos, cukura diabētu u.tml.). (Pontaga, 2015)
2. Izturības slodzes raksturo maksimālais skābekļa patēriņš un anaerobās maiņas slieksnis. Trenerim praktiskāks rādītājs ir anaerobās maiņas slieksnis.
3. Aerobo treniņu ietekmē izmainās asins tilpums – tas var palielināties pat par 20-25%, salīdzinot ar netrenētiem cilvēkiem; sirdsdarbība kļūst ekonomiskāka, optimizējas respiratorās sistēmas darbība, notiek izmaiņas endokrīnajā sistēmā, iesaistītie muskuļi pielāgojas veicamajai slodzei, kā arī uzlabojas cilvēka psihoemocionālais stāvoklis.
4. Aerobo izturību ir iespējams trenēt ar nepārtraukto ilgstošo vienmērīgo slodžu treniņu metodi, nepārtraukto ilgstošo mainīgas intensitātes slodžu metodi vai intervālu treniņu metodi (vidēju vai garu intervālu).
…