NOBEIGUMS
Cīņas sports ir viens no traumatiskākajiem sporta veidiem, jo tiek veikti sitieni, metieni, dažādi citi paņēmieni pret cīņas pretinieku. Veicot uzdevumus, to apgūšanas procesā, var rasties dažādas kļūdas, neveiksmes, kā rezultāta var rasties traumas. Visbiežāk traumas rodas tieši treniņu procesā kā arī sacensībās, kad uz laukuma ir nezināms pretinieks. Rakstot šo darbu varēja izpētīt, ka visbiežāk rodas dažādi sasitumi sastiepumi un pat lūzumi. Pirms darba uzsākšanas es izvirzīju divus darba uzdevumus, kas bija- 1. Noskaidrot kādas ir visbiežāk sastopamās traumas cīņas sportā un 2. Izpētīt, kā var izvairīties no traumām cīņas sportā. Darba gaitā mani izvirzītie darba uzdevumi tika veikti un man radās daži secinājumi:
1. Visbiežāk cīņas sportā sastopamas- ceļgalu un pleca locītavu traumas, dažādi lūzumi (karatē- deguna lūzums; brīvajā cīņā- ziedkāposta auss), ādas infekciju slimības un vēl citas nozīmīgas traumas.
2. Tā kā visbiežāk traumas rodas treniņu procesā var secināt, lai izvairītos no traumām ir, jāievēro liela piesardzība un uzmanība treniņos- trenerim un pašiem sportistiem, kā arī nevar aizmirst par cīņas noteikumiem, kurus nedrīkst pārkāpt.
…